نرم افزار

اینستاگرام تنظیمات محتوای پیش فرض را برای نوجوانان سخت تر می کند

اینستاگرام اعلام کرد که این پلتفرم در حال ارائه قابلیتی است که به طور پیش‌فرض حساب‌های کاربری جدید زیر 16 سال را به «Less»، محدودکننده‌ترین تنظیمات برای کنترل محتوای حساس، تبدیل می‌کند. نوجوانانی که قبلاً در اینستاگرام حضور دارند، اعلان‌های فشاری دریافت می‌کنند که آنها را تشویق می‌کند تا فیلترهای سنگین‌تری را در مورد آنچه الگوریتم در جستجو، کاوش، صفحات هشتگ، حلقه‌ها، توصیه‌های فید و حساب‌های پیشنهادی به آنها نشان می‌دهد، انتخاب کنند.

تنظیمات «استاندارد» در اینستاگرام فقط به کاربران اجازه می‌دهد محتوایی را ببینند که حساس به نظر می‌رسد. در حالی که گزینه «Less» محدودیت‌ها را بیشتر تشدید می‌کند . گزینه «More» به کاربران اجازه می‌دهد محتوا یا حساب‌های حساس‌تری را نسبت به تنظیمات پیش‌فرض ببینند. در حالی که کاربران بالای 18 سال معمولاً به «Standard»، «Less» و «More» دسترسی دارند. نوجوانان در حال حاضر فقط به «Standard» و «Less» دسترسی دارند.

در ماه ژوئن، اینستاگرام برای اولین بار گزینه “Less” خود را معرفی کرد. یک هفته بعد، شروع به ارائه ویژگی در ایالات متحده و سایر کشورها کرد تا به کاربران نوجوان پیشنهاد کند. اگر زمان زیادی را روی یک موضوع خاص صرف کنند، به محتوای دیگر نگاه کنند و موضوعات مرتبط با مقایسه ظاهری را حذف کنند.

اینستاگرام همچنین در حال آزمایش پیام‌هایی برای نوجوانان است که پیشنهاد می‌کند افراد بتوانند با محتوای آنها تعامل داشته باشند. در این آزمایش از آن‌ها می‌خواهد تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی مربوط به افرادی که می‌توانند محتوایشان را دوباره به اشتراک بگذارند. چه کسی می‌توانند به آنها پیام ارسال کنند، نوع محتوایی که می‌توانند ببینند و مدیریت زمان را بررسی کنند.

ویژگی «کنترل محتوای حساس» یا“Sensitive Content Control” در ژوئیه ۲۰۲۱ در اینستاگرام راه‌اندازی شد. این فیلتر قرار بود از دیدن مطالب بالقوه مضر و «نامناسب» که در صفحه کاوش به آن‌ها پیشنهاد می‌شود، جلوگیری کند. همانطور که متا/اینستاگرام محتوای پیشنهادی را در پاسخ به ظهور TikTok افزایش می‌دهد، تنظیم اعمال شده روی الگوریتم تاثیرگذارتر شده است.

این ویژگی با واکنش بسیاری از افراد در دنیای هنر، کارگران سکس، هنرمندان خالکوبی و صنعت حشیش مواجه شد. زیرا اگر حساب‌ها یا محتوایشان پرچم‌گذاری می‌شد، می‌توانستند از فید پیشنهادات حذف شوند. در  Help center ، اینستاگرام آنچه را که به عنوان محتوای حساس می‌بیند. از جمله پست‌هایی با تصویر خشونت یا جنسی صریح یا پیشنهادی، تبلیغ محصولات و مواد تحت نظارت و غیره توصیف می‌کند.

اینستاگرام اخیراً ویژگی های دیگری را در اینستاگرام معرفی کرده است که برای ارائه یک تجربه ایمن ارائه می شود. در ماه مارس، کنترل‌های والدین روی این پلتفرم وارد شد. که به والدین و سرپرستان اجازه می‌دهد بر کارهایی که فرزندشان در اینستاگرام انجام می‌دهد. از جمله مدت زمانی که در برنامه صرف می‌کنند، نظارت کنند.

همچنین پیشنهاد میکنیم: رونمایی رسمی اینستاگرام از NFTها

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا