سیستم عامل

چرا مایکروسافت در حال ساخت ویندوز جدید است؟

به گزارش سرتکس،در سال ۲۰۱۵، همانطور که مایکروسافت در حال آماده شدن برای ارائه ویندوز ۱۰ سیستم‌ عامل خود بود، یک از اعضای مایکروسافت که در یک جلسه فنی در طول رویداد شرکت سخنرانی می‌کرد، یک بیانیه بالا برد و گفت: ” ویندوز ۱۰ آخرین نسخه ویندوز است.” اما هفته گذشته، مایکروسافت یک رویداد آنلاین را برای نشان دادن “نسل بعدی ویندوز” اعلام کرد.

شش سال پس از این اظهارات، دومین شرکت با ارزش شرکت جهان دلیل خوبی برای تغییر جهت دارد. در حالی که مایکروسافت تجارت خود را در سه دهه گذشته متنوع کرده‌است، ویندوز قطعا هنوز به هویت شرکت و امور مالی آن اهمیت می‌دهد. آرم شرکت هنوز یک پنجره است.

ویندوز و مایکروسافت

در اینجا چند دلیل که مایکروسافت نسخه جدید ویندوز را ارائه میدهد بررسی میکنیم :

برای تجارت!

این شرکت گفته‌ است که ارسال نسخه‌های جدید از محصولات بزرگ مانند ویندوز در گذشته منجر به افزایش نرخ رشد درآمد (مایکروسافت)شده‌است. این مساله بخشی از نتیجه خرید کامپیوترهای شخصی با نرم‌افزار مایکروسافت است که توسط تولید کنندگان نصب شده‌است. از لحاظ تاریخی، ویندوز حاشیه عملیاتی بالاتری نسبت به کل مایکروسافت دارد و نگه داشتن ویندوز می‌تواند باعث سودآوری شرکت شود.

بسیاری از شرکت ها، از جمله مایکروسافت، بعد از انتشار ویروس کرونا سود بردند، چون مردم برای خرید کامپیوترها برای کار در منزل اقدام میکردند و در کلاس های آنلاین شرکت میکردند. شرکت تحقیقاتی صنعت تکنولوژی گارتنر تخمین زده‌است که حمل و نقل کامپیوتر در سال ۲۰۲۰ سریع‌تر از یک دهه رشد داشته‌است. این امر نرخ رشد را برای درآمد مجوز ویندوز که به کامپیوترهای مصرف‌کننده بسته شده‌بود، بالا برد. در نتیجه، مایکروسافت می‌تواند به روزرسانی های ویندوز را ارائه کند که مردم را به خرید ماشین‌های جدید سوق می‌دهد، به طوری که مقایسه نتایج ضد ویروس همه‌گیر شدن کامپیوتر برای سرمایه گذاران ضعیف نیست.

مسن شدن

مایکروسافت با پمپاژ دو ویندوز ۱۰ به روز در هر سال، اطمینان حاصل می‌کند که سیستم‌عامل جدید باقی می‌ماند. هنوز هم ۶ سال قدمت دارد، که به این معنی است که این سیستم عامل بیش از هر یک از پیشینیان خود دور بوده‌است.

توسعه دهندگان

کریس Capossela، رئیس بازاریابی رئیس مایکروسافت، در طی گفتگویی با تحلیلگر Evercore کریک، در روز دوشنبه، گفت: “اگر ویندوز نوسازی شود، توسعه دهندگان نرم‌افزار ممکن است بخواهند که نرم‌افزار خود را به سیستم اجرایی بیاورند تا توجه عمومی مجدد را به خود جلب کنند”. شرکت می‌تواند با دریافت ویژگی‌های داغ بیشتر در فروشگاه برنامه‌های خود برای ویندوز بهره‌مند شود. اگر افراد زمان بیشتری را در فروشگاه صرف کنند، ممکن است پول بیشتری را در فروشگاه صرف کنند.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا