اخبار تکنولوژی

خرید توییتر توسط ایلان ماسک و سیلی از سوالات بی جواب!!!

بعد از شایعات گسترده حول موضوع خرید توییتر توسط ایلان ماسک، در تاریخ ۲۵ می ۲۰۲۲ این شبکه اجتماعی به ایلان ماسک ثروتمند ترین فرد جهان واگذار شد. اما این قرار داد سوالات و ابهامات زیادی را به دنبال داشت.

خبر مهم: ایلان ماسک توییتر را خرید!

حالا این فرد ثروتمند در رده افرادی مانند جف بزوس قرار می‌گیرد که در شرکت‌های تحت مدیریتشان یک رسانه هم دارند. البته رسانه‌ای بسیار تاثیرگذار که می تواند روی جامعه بزرگی تاثیر بگذارد.

ایلان ماسک توییتر را به مبلغ نهایی نزدیک به ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد.

سوالات درباره آینده توییتر

با قرار داد فروش توییتر سوالات بسیاری در میان افراد بسیاری به‌وجد آمده است. در ادامه این مطلب به سوالات پیش‌آمده نگاهی می اندازیم.

مدیریت توییتر با چه کسی خواهد بود؟

یکی از سوالاتی که مطرح شد این بود که حالا که ایلان ماسک صاحب توییتر است چه کسی را به عنوان مدیر انتخاب خواهد کرد. هم اکنون پارگ آگراول مدیریت این شبکه اجتماعی را به عهده دارد. و پیش از او این مسٔولیت به عهده جک دورسی مدیر عامل این کمپانی بود.

به گزارش سرتکس، آگراول اعلام کرده است که فعلا آینده مشخص نیست اما در حال حاضر تا زمانی که معامله به صورت کامل انجام شود، خودش و همکارانش به کار سابق خود ادامه می‌دهند. ولی همچنان مشخص نیست که آیا ایلان قصد دارد فرد دیگری را برای مدیریت انتخاب کند و یا خودش مدیریتش را به عهده بگیرد.

چه تغییراتی در توییتر رخ خواهد داد؟

ر زمانی که ایلان ماسک ۹.۲ درصر سهام توییتر را در اختیار داشت، نظراتی را درباره‌ی آینده این شبکه اجتماعی و همچنین برگزاری نظرسنجی در رابطه با قابلیت‌هایی مانند افزودن دکمه ویرایش توییت کرد.

ماسک اعلام کرده است که می خواهد آزادی بیان بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد و ویژگی های جدید را به توییتر اضافه کند. او منظورش از آزادی بیان را به توییتی اینگونه بیان کرد:

امید دارم که حتی بدترین منتقدان من هم در توییتر بمانند چون این مفهوم درستی از آزادی بیان است

آیا این تغییر به معنی دونالد ترامپ است؟

همانطور که میدانید به دلایلی حساب شخصی دونالد ترامپ در توییتر بسته شده است. اما حالا این آزادی بیانی که ایلان از آن سخن می‌گوید به این معنی است که حساب او به توییتر باز می‌گردد؟

البته ترامپ که او هم یکی از افراد ثروتمند جهان است، اعلام کرده است که قصد بازگشت به این شبکه اجتماعی را ندارد.

چه بر سر سهام تسلا آمد؟

در حالی که سهام توییتر در حال افزایش است تسلا در حال کاهش می‌باشد و این واکنشی به خبر خرید سهام توییتر توسط ایلان ماسک می باشد.

سهام تسلا بلافاصله بعد از اعلام این خبر حدود ۲۰ دلار یا ۲٪ کاهش ارزش داشت. سهامداران تسلا بر این باورند که مدیریت و تغیر توییتر به زمان زیادی نیاز دارد و این یک حواس پرتی برای کمپانی تسلا می‌باشد. و این کم توجهی می‌تواند عملکرد تسلا را کاهش دهد و این به معنی کاهش درامد است. و علاوه بر این امکاهن دارد ایلان برای تامین موارد مالی این قرار داد مجبور به فروش برخی از سهام تسلا شود که خود این موضوع دلیل برای کاهش ارزش سهام تسلا می شود.

پاسخ این سوالات در روزهای آینده مشخص خواهد شد با سرتکس تکنولوژی همراه باشید تا از اخبار تکنولوژی روز دنیا سریع تر از همه با خبر شوید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا