اخبار تکنولوژی

اینستاگرام وارد کردن تاریخ تولد برای دسترسی به برنامه را برای کاربران اجباری کرد!!

اینستاگرام شروع به اجبار کاربران به وارد کردن تاریخ تولد برای دسترسی به برنامه کرد. این تغییر بیش از هشت ماه پس از اعلام برنامه‌های اینستاگرام برای اجباری کردن تأیید سن در پلتفرم خود و شروع به ترغیب کاربران به پر کردن جزئیات تولد خود انجام شد.

هدف اصلی این اقدام محدود کردن درسترسی کودکان زیر 13 سال به محتوای نامناسب است. اینستاگرام همچنین می‌تواند با توجه با اطلاعاتی که از سن افراد به دست میاورد تبلیغات هدفمند تری را نشان بدهد.

برای به دست آوردن تاریخ تولد، اینستاگرام قبل از اجازه دسترسی به محتوای خود، یک صفحه نمایش را نشان می دهد. از کاربران می خواهد تاریخ تولد خود را وارد کنند و هیچ گزینه ای برای دور زدن ندارد.

برای دسترسی به این هدف، اینستاگرام قبل از اجازع دسترسی به محتوای خود یک صفحه مانند عکس زیر را نشان میدهد که درخواست وارد کردن سن را دارد و از کاربران تقاضای وارد کردن سن را دارد و هیچ گزینه ای برای گذر کردن از این سوال به غیر از وارد کردن سن وجود ندارد.

قبل از اینکه بتوانید از اینستاگرام استفاده کنید، باید تاریخ تولد خود را ارائه کنید، حتی اگر این حساب، حساب شخصی شما نباشد و حساب کاری و یا حیوان شما باشد “

Instagram ابتدا درخواست تأیید سن را به عنوان یک ویژگی اختیاری در سال 2019 آغاز کرد. این پلتفرم سال گذشته ارائه جزئیات تاریخ تولد را اجباری کرد و اعلام کرد که دستورات لازم را برای کاربران فراهم می کند تا اطلاعات سال تولد خود را در اختیار اینستاگرام قرار دهند. گرچه تا کنون، این پلتفرم برای افرادی که جزییات تولد خود را ارائه نمیکردند در دسترس بود و می‌توانستند از آن استفاده کنند.

آیا می‌توان با تاریخ تولد دروغین اینستاگرام را دور زد؟

البته برخی از کاربران بر این باورند که با ارائه جزییات تاریخ تولد جعلی این درخواست اینستاگرام را دور بزنند اما اینستاگرام و فیس بوک هر دو دارای هوش مصنوعی مبتنی بر هوش مصنوعی برای تشخیص سن واقعی کاربران هستند.

همچنین اینستاگرام اعلام کرده است که از تاریخ تولدها برای تبریک تولد در روز تولد افراد استفاده خواهد کرد و اگر شما اطلاعات خود را در یکی از این پلتفرم‌ها وارد کرده باشد و حساب‌های خود را با هم سینک کرده باشد از اطلاعات آن استفاده خواهد کرد برای مثال اگر شما در حساب فیس بوک خود تاریخ تولد خود را وارد کرده باشید و حساب اینستاگرام خود را با فیس بوک سینک کرده باشید از اطلاعات فیس بوک استفاده خواهد شد.

سال گذشته مشخص شد که متا همان والد اینستاگرام و فیس بوک در حال کار بر روی ایسنتاگرام برای کودکان (instagram for kids) تمرکز کرده‌اند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا