متاورس

۵ جی کافی نخواهد بود: چگونه شرکت‌های مخابرات در حال ساخت متاورس با فن‌آوری جدید هستند؟

شرکت کنندگان در کنگره جهانی تلفن همراه در بارسلونا به متاورس انتقال داده شدند و یا می‌توانستند بر روی صفحه نمایش “تله کام” سوار شوند، در حالی که گوشی‌های هوشمندی مجازی (VR) را به تن داشتند، و یا در جایگاه نارنجی حتی می‌توانستند برای دیدن کلیسای نتردام به طور مجازی به پاریس سفر کنند.

به گزارش سرتکس ، شرکت‌های مخابرات توجه خود را به دنیای مجازی، یک دنیای مجازی همه‌جانبه که هنوز به طور کامل وجود ندارد معطوف کرده‌اند، اما توسط برخی به عنوان آینده نحوه کار، اجتماعی شدن و ارتباط دیده می‌شود. با این حال، این که چگونه فن‌آوری آن‌ها با متاورس کار خواهد کرد و اینکه چگونه قانونمند خواهد شد، سوالاتی هستند که هنوز بی‌پاسخ مانده‌اند.

مایکل ترابیا، مدیر ارشد فن‌آوری و نوآوری در آرنج به یورونیوز گفت: ” 5 جی نقطه ورود به متاورس، نقطه ورود به دلیل ارتباط است، بلکه به دلیل روابط مشتری، مشتری خواستار دسترسی به دنیای دیجیتال است.”

او گفت: “مشتریان از ما، گوشی‌های هوشمند امروز، عینک، شاید فردا استفاده می‌کنند، و همچنین به ما اطمینان می‌دهند که آن‌ها را به دنیای دیجیتال هدایت کنیم” و اضافه کرد که آرنج با گروه‌هایی صحبت می‌کند که بر روی متاورس کار می‌کنند و با متا درباره آنچه می‌تواند از اپراتورها مانند نارنجی انتظار داشته باشد صحبت می‌کند.

” حالا شما فیبر دارید، شما ۵ جی دارید، بنابراین اتصال دارید که برای متاورس آماده است و هنوز هم می‌تواند با قابلیت‌های محاسباتی لبه ارتقا داده شود چون ما می‌دانیم که برای متاورس بخش محاسبه قطعا حیاتی خواهد بود و شما باید قابلیت‌های محاسباتی نزدیک به کاربر را اضافه کنید.

او گفت: “و این چیزی است که ما می‌توانیم به خاطر شبکه‌های خودمان به ارمغان ببریم” و افزود که متاورس فرصتی برای توسعه فن‌آوری‌های جدید از جمله توانایی‌های هوش مصنوعی جدید (AI)است.

با این حال، ترابیا گفت کاره‌ای زیادی برای ساخت فن‌آوری‌های جدید مورد نیاز و قابلیت هم‌کاری وجود دارد.

۵ جی برای متاورس کافی نیست

کتی هکل که به “مادرخوانده متاورس” معروف است و افسر ارشد متاورس در گروه اطلاعات آینده است، گفت که در واقع، ۵ جی برای حمایت از متاورس کافی نخواهد بود.

او در مصاحبه بعدی خود به یورونیوز گفت: ” هنگامی که درباره متاورس و 5 جی صحبت می‌کنید، در مورد چندگانه صحبت می‌کنید، منظورم این است که میلیون ها میلیون دستگاه با هم به دنبال محتوا در فضاهای مجازی در دنیای فیزیکی هستند.”

” شما به کمون، تاخیر پایین‌تر نیاز دارید، به پهنای باند بیشتری نیاز دارید. شما در مورد ترکیب یکپارچه دنیای فیزیکی با دنیای مجازی صحبت می‌کنید. و این به خودی خود بیش از ۵ جی را در بر می‌گیرد. که ۶ جی،وای فای ۶، و محاسبات لبه دارد “.

بازار عظیم متاورس

درخشش های متاورس قبلا در بازی ظاهر شده‌اند و علی‌رغم جهان مجازی جدید که هنوز به طور کامل در اینجا وجود ندارد، پیش‌بینی می‌شود که به ۸۱۴ میلیارد دلار (۷۳۴ میلیارد پوند)برسد.

بسیاری از دلایل این اعتیاد این است که کار کنترل از راه دور و هیبریدی منجر به انتقال گسترده به روشی شده‌است که ما در پشت یک صفحه کار می‌کنیم و روابط اجتماعی برقرار می‌کنیم.

او می‌تواند با ارائه یک دنیای همه‌جانبه دیگر که در آن به شرکت‌های مخابرات و مخابرات کمک می‌کند، تجربیات دور از دور ما را بیشتر کند.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله : ورود به متاورس چگونه است؟ را نیز مطالعه فرمایید.

برایان اسمیت، نوآوری در صنعت ارتباطات و رسانه شرکت اکسنتور بعدی به یورونیوز گفت: ” تعدادی مناطقی وجود دارند که مدیران شرکت‌های مخابراتی امروزه در اطراف متاورس سرمایه‌گذاری می‌کنند.”

تمرکز آن‌ها تا حد زیادی حول محور تعریف استراتژی متاورس، ایجاد تیم‌های مناسب و مهارت‌ها برای این فن‌آوری جدید و توسعه مشارکت‌ها برای حمایت از نقش و ارزش آن‌ها در متاورس می‌باشد.

تبدیل کردن متاورس به فضایی امن

اما پرسش‌های اصلی شرکت‌های فن‌آوری و فن‌آوری اطلاعات در اطراف داده‌ها و امنیت شخصی و مقررات هستند.

گزارشاتی از آزار و اذیت و آزار در جهان‌های مجازی وجود دارد و اینکه چگونه آن توسط سیاست گذاران تنظیم خواهد شد هنوز مشخص نیست.

ترابیا می‌گوید: ” متاورس مانند دنیای واقعی است و شما نمی‌خواهید که اتفاقات بد در متاورس رخ دهند چون نمی‌خواهید آن‌ها در دنیای واقعی اتفاق بیفتند.”

این به این معنی است که فن‌آوری هوشمند زیادی وجود خواهد داشت تا اطمینان حاصل شود که متاورس یک مکان امن است، و بدون آن، به طور حتم به رشد خود ادامه نخواهد داد.”

اما ترابیا گفت که این مساله فقط به شرکت‌های فن‌آوری و مخابراتی برای حل این مسائل مربوط نمی‌شود.

او گفت: “ما نیاز به داشتن و پشتیبانی از قوانینی داریم که مکان امنی را مشخص می‌کنند” و افزود که او از بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا در دنیای دیجیتال استقبال کرده‌است

احساس سیاست و مقررات که توسط شرکت‌ها و دولت‌ها به اشتراک گذاشته شده بود نیز توسط مدیر موسسه آینده دیجیتال “کریستینا کولوم” تکرار شد.

او به یورونیوز گفت: ” هم ادارات دولتی و هم بخش فن‌آوری باید قبل از اجرای قانون اساسی با یکدیگر هم‌کاری کنند تا تضمین کنند که در آن قانون، در قوانین رفتاری، حقوق ما واقعا محافظت می‌شود، امنیت ما و حریم خصوصی ما محافظت می‌شود.”

” بنابراین، روزی که ما واقعا می‌توانیم وارد متاورس شویم، این هم اکنون حفاظت و تضمین شده‌است.”

‫5/5 ‫(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا