متاورس

مایکروسافت متاورس زاک را نابود کرد!!

همکاری دو رقیب برای پروژه متاورس؟! مایکروسافت و زاکربرگ با هم همکاری میکنند.

یکی از انتقادهایی که به مارک زاگربرگ٬ کارآفرین و میلیاردر امریکایی وارد می‌شود، این می‌باشد که شرکت تحت اداره او یعنی همان فیسبوک بیش از اندازه وسیع و بزرگ است و باید برخی از بخش‌های آن واگذار شود.

حالا که فیسبوک متاورس را راه اندازی کردیم و به همین خاطر عده‌ای از منتقدان بر این باورند که زاکربرگ به دنبال برندسازی مجدد است و هدف دارد که در آینده شرکت خود را به سمت متاورس تغییر کند.

و اینطور که به نظر می‌آید مایکروسافت تصمیم دارد تا با زاکربرگ همراهی کند تا این ایده در آینده محقق شود.

اما تمام این‌ها چی معنی خواهد داشت؟

متاورس چیست؟

متاورس کنونی در ابتدای راه است و آن دنیایی که زاکربرگ به دنبال آن هست هنوز محقق نشده است. متاورس (metaverse) در یک دنیای خیالی از اینترنت می‌باشد که در محیطی سه بعدی و مجازی فعال است. در این دنیا همه محاسبات به صورت کامپیوتری صورت میگیرد.

مایکروسافت در متاورس زاکربرگ

به گزارش سرتکس، مایکروسافت که زمانی به عنوان رقیب فیسبوک شناخته میشد، حالا در پروژه متاورس با فیسبوک همکاری میکند تا ابزار workplace خود را گسترش دهند این همکاری شامل انتقال ویژگی ها بین دو برنامه خواهد بود.

workplace کاربران را قادر خواهد ساخت تا در اوایل سال ۲۰۲۲ جلسات ویدیویی را در گروه‌های workplace به صورت زنده اجرا کنند این در شرایطی است که کاربران گروه‌ها بدون نیاز به جابجایی بین برنامه‌ها، به محتوای workplace دسترسی خواهند داشت.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا