اخبار تکنولوژی ایرانمتاورس

حضور فرش دستباف ایرانی در متاورس

فرحناز رفیع امروز در مراسم روز ملی فرش گفت: مهمترین کار مرکز ملی فرش در آینده است که با کمک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین صندوق حمایت انجام خواهیم داد. هنرمندان و قالیبافان، شناسایی و ثبت فرش هنرمندان، بافندگان و طراحان است.» به طور کلی شفاف سازی فرش دستباف است.

وی افزود: در حال حاضر روی NFT و Metavars برای فرش دستباف و اقداماتی از این دست کار می کنیم تا نام فرش ایران برای دنیا شفاف شود. وقتی می گوییم فرش دستباف ایرانی، مردم باید با خیال راحت آن را بخرند. فرش ایرانی خودش یک برند است، اما می توانیم برای توسعه بازار گام های مهمی برداریم.

به گزارش سرتکس ،رئیس مرکز ملی فرش در ادامه ابراز امیدواری کرد که فعالیت کانون ارزیابان فرش دستباف در آینده مشابه نظام مهندسی باشد.

وی گفت: کانون ارزیابان فرش دستباف فرش را ارزیابی می‌کند و برای خرید و ثبت مشاوره می‌دهد.

محمود سیجانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران نیز با اشاره به تاثیر تحریم و کرونا بر صادرات فرش گفت: فرش دستباف در آورده ارزی و به عنوان مولفه فرهنگی اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: ۹۰ تا ۹۵ درصد صادرات فرش از گمرکهای استان تهران انجام می‌شود. البته به دنبال تقویت صادرات کل زنجیره فرش از طراحی تا بافت هستیم.

‫5/5 ‫(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا