ارز دیجیتال و NFT ها

بهترین پلتفرم های خرید و فروش NFT

اگر میخواهید با هیجان NFTها همراه باشید نیاز به یک پلتفرم خرید و فروش NFT دارید تا به چشم اندازی وسیع از NFT ها دسترسی داشته باشید.از هنر گرفته تا موسیقی و به طور کل تمام جهان مجازی.


ده ها بازار NFT وجود دارد و بسیاری از آنها تمرکز خاصی بر روی نوعی از  NFTها یا جایگاه خاصی دارند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید از کدام یک استفاده کنید باید بدانید که به دنبال چه هستید و بهترین بازارهای NFT در آنجا کدامند؟ در اینجا آن چیزی است که شما باید بدانید:

10پلتفرم برتر حوزه NFT


در سرتکس برخی از برترین بازارهای داغ NFT در حال حاضر آورده شده است که به سرعت به معرفی انواع آن ها می پردازیم:

Opensea

OpenSea پیشرو در حراجی NFT است.  انواع دارایی های دیجیتال را در پلتفرم خود دارد و ثبت نام و مرور پیشنهادات گسترده در این بازار رایگان است. همچنین از هنرمندان و سازندگان پشتیبانی می‌کند و اگر می‌خواهید NFT خود را ایجاد کنید(minting) فرآیندی آسان برای استفاده دارد.
این پلتفرم خرید و فروش NFT از بیش از 150 توکن پرداخت مختلف معاملاتی پشتیبانی می کند، بنابراین نام پلتفرم مناسب است. برای آشنایی با دنیای NFT، OpenSea یک مکان عالی برای شروع است.

AXie Marketplace

Axie Marketplace فروشگاه آنلاین بازی ویدیویی Axie Infinity است. Axieموجودات افسانه‌ای هستند که می‌توان آنها را خریداری و آموزش داد و سپس برای کسب جوایز در مقابل اکسی‌های بازیکنان دیگر قرار گرفت.به نوعی قهرمانان بازی هستند. در پلتفرم خرید و فروش Axie Marketplace، بازیکنان می‌توانند Axie جدید و همچنین کل زمین‌ها و موارد دیگر را به عنوان NFT برای استفاده در بازی خریداری کنند.
توکن های Axie Infinity به نام Axie Shards بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. به این ترتیب، می توان آنها را در انواع دیگر بازارهای NFT و همچنین در برخی از صرافی های ارزهای دیجیتال خرید و فروخت.

Larva Labs

Larva Labsبیشتر برای پروژه کریپتوپانک هایNFT  شناخته می شوند. کریپتو پانک،یک پلتفرم مالکیت دارایی بلاک چینی هست. آنها در ابتدا در سال 2017 به صورت رایگان اهدا شدند، اما برخی از کریپتوپانک ها از آن زمان تاکنون میلیون ها دلار فروخته اند. Larva Labs پروژه های هنری دیجیتال دیگری مانند Autoglyphs و همچنین سایر پروژه های توسعه اپلیکیشن مبتنی بر بلاک چین اتریوم دارد.
NFTهای  Larva Labs فروخته شده اند، اما می توان آنها را پیشنهاد داد و از بازارهای شخص ثالث مختلف خریداری کرد. با این وجود، پروژه‌های مختلف Larva Labs ارزش بررسی را دارند – از جمله Meebits، که می‌توان مستقیماً از بازار داخلی شرکت پیشنهاد داد.

NBA Top Shot

NBA Top Shot انجمن ملی بسکتبال و انجمن ملی بسکتبال زنان به دنیای NFT است. در بازار آن، لحظات کلکسیونی (کلیپ های ویدیویی و نکات برجسته بازی) و آثار هنری را می توان از لیگ های برتر بسکتبال جهان خرید.

بار اول خود من بادیدن این نوع کارت ها را به یاد دوران کودکی و نوجوانی که کارت های گوناگونی درباره بازیکنان فوتبال،ماشین ها ، هواپیما و لحظات گوناگون خاص داشتیم انداخت. این کارت ها به یک نوع حس و حال نوستالوژیک را سال ها بعد در دوستداران بسکتبال القا کند.
NBA آن را به عنوان یک بازار بسته (به این معنی که NFT های NBA  را تنها در آن می توانید معامله کنید) با استفاده از بلاک چین Flow ساخته است. ثبت نام و خرید مستقیم در وب سایت بازار top shot آسان است. لحظات کلکسیونی را می توان با چند دلار خریداری کرد.

Rarible


Rarrible یک بازار بزرگ دیگرمشابه Opensea برای انواع NFT است،. انواع هنر، ویدئو، کلکسیون و موسیقی را می توان در این پلتفرم خرید و فروش یا ایجاد کرد. با این حال، بر خلاف اوپن سی، برای خرید و فروش باید از توکن  RARI یک توکن حاکمیت در اکوسیستم رریبل است، استفاده کنید. این توکن، اولین توکن حاکمیتی در بین پروژه‌های فعال در حوزه NFT است RARI .بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است اگرچه آثار هنری را می توان دراوپن سی، نیز با استفاده از توکن های رریبل مدیریت کرد.این شرکت با برخی از شرکت های برجسته همکاری کرده استاز جمله غول نرم افزاریAdobe اخیراً با رریبل همکاری کرده است تا به امنیت آثار هنرمندان و سازندگان NFT کمک کند.

SuperRare


مشابه رریبل، SuperRare نیز در حال ایجاد بازاری برای سازندگان دیجیتال است. این سایت شامل آثار هنری، فیلم ها و تصاویر سه بعدی است، اما مجموعه داران می توانند آثار هنری را با استفاده از اتریوم خریداری کنند.

SuperRare اخیرا توکن خود را با همین نام بر اساس بلاک چین اتریوم معرفی کرده است. این توکن ها برای یافتن و انتخاب استعدادهای جدید برای بازار استفاده خواهند شد. مانند رریبل، NFT های سوپر رَر، نیز در اوپن سی قابل خرید و فروش هستند.

Foundation

Foundation.appبه عنوان یک روش ساده و بدون حاشیه برای پیشنهاد هنر دیجیتال طراحی شده است. فروش با استفاده از اتریوم انجام می شود. از زمان راه اندازی بازار در اوایل سال 2021، بیش از 100 میلیون دلار NFT فروخته است.

خریداران برای شروع خرید به یک کیف پول رمزنگاری با بودجه اتریوم نیاز دارند و هنرمندان به راحتی می توانند آثار خود را در آن قرار دهند. اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای شروع ایجاد NFT های خود هستید، Foundation احتمالاً بهترین مکان برای شروع نیست، اما بازار آثار هنری زیادی دارد که می توان آنها را در قالبی ساده بررسی کرد.

Nifty Geteway

Nifty Gateway فروش برخی از محبوب ترین هنرمندان دیجیتال مانند بیپل و خواننده/نوازنده گریمز را تسهیل کرده است. این یک پلتفرم مدیریت هنری است که توسط صرافی رمزارز Gemini که با نام Nifties شناخته می شوند، بر پایه اتریوم ساخته شده اند.

Nifty Gateway علاوه بر اینکه یک پلتفرم خرید و فروش نظارتی است، میزبان هر NFT خریداری شده نیز می باشد – به این معنی که NFT ها در کیف پول شما ذخیره نمی شوند، بلکه در واقع توسط Nifty Gateway و Gemini برای شما نگهداری می شوند. اگرچه این ممکن است برای مجموعه‌داران NFT که خواهان انعطاف‌پذیری بیشتری با سرمایه‌گذاری‌های هنری خود هستند، کارساز نباشد و سرمایه گذاران رغبت کمتری به این امر نشان بدهند.نکته آخر اینکه خرید و فروش Nifty نیز می‌تواند با ارز فیات (مثلاً دلار آمریکا) بدون انجام خرید ارز دیجیتالی انجام داد.

Mintable

Mintable، با حمایت میلیاردر مارک کوبان، قصد دارد یک بازار باز شبیه به OpenSea باشد. برای شرکت در خرید و فروش NFT در Mintable، به اتریوم نیاز دارید. این پلتفرم همچنین از ضرب NFT ها برای سازندگان از همه نوع (از عکاس گرفته تا موسیقیدان) که می خواهند آثار خود را به عنوان دارایی دیجیتال بفروشند، پشتیبانی می کند.

یک گردآورنده یا خالق مشتاق NFT باید ابتدا اتریوم را از یک صرافی ارز دیجیتال خریداری کند، سپس کیف پول خود را به Mintable متصل کند تا مناقصه و خرید در بازار را تسهیل کند.

ThetaDrop


ThetaDrop یک پلتفرم بلاک چین است که برای توزیع غیرمتمرکز ویدئو و تلویزیون در اینترنت ساخته شده است. بازار NFT Theta Drop در سال 2021 با کلکسیون های دیجیتالی تور جهانی پوکر شروع به کار کرد. تور جهانی پوکر اولین پذیرنده ThetaTV بود و از این پلتفرم برای پخش محتوا استفاده می کرد.

تتا از فناوری بلاک چین خود استفاده می کند. برای شرکت در بازار Theta Drop NFT، باید توکن Theta را خریداری کنید. صرافی‌های ارزهای مختلف مانند بایننس از تتا پشتیبانی می‌کنند و توکن‌ها و NFT‌های خریداری شده با آن‌ها را می‌توان در یک کیف پول رمزنگاری و همچنین در برنامه کیف پول رمزنگاری خود تتا ذخیره کرد.

نکاتی برای انتخاب بهترین پلتفرم خرید و فروش NFT

ابتدا، به یاد داشته باشید که یک NFT (توکن غیر قابل تعویض) به سادگی نشان دهنده مالکیت یک دارایی است. قبل از انتخاب یک بازار NFT، ابتدا باید تصمیم بگیرید که به چه نوع دارایی دیجیتالی برای خرید، فروش یا ایجاد علاقه دارید. تقریباً هر چیز دیجیتالی – کلمات نوشتاری، ویدیوها، بازی‌های ویدیویی، هنر، اقلام کلکسیونر و غیره را می‌توان روی یک بلاک چین توکن کرد  و تبدیل به یک NFTساخت.

شاید بهتر باشد بدانیدکه: چراnft ها با ارزش اند؟

نکته دیگر نوع توکن های پشتیبانی شده در بازار است. برخی از توکن ها از طیف گسترده ای پشتیبانی می کنند. برخی دیگر بازارهای بسته هستند و از یک توکن اختصاصی خاص استفاده می کنند. هنگام باز کردن حساب NFT در بازار، مطمئن شوید که کیف پول بلاک چین خود را با رمزنگاری مناسب یا توکن مورد نیاز برای شرکت در فعالیت سایت تامین کنید. پس از باز کردن حساب، از شما خواسته می شود که کیف پول خود را به بازار NFT مرتبط کنید. همچنین بررسی کنید تا ببینید بازار چه نوع امنیتی دارد و آیا در گذشته مشکلی داشته است یا خیر .

سرمایه گذاری در NFT ها

طبق جدید ترین اخبار NFT ها ،بازار ها و پلتفرم های خرید و فروش NFT مسیر شما برای شروع سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال، کلکسیون‌ها و هنر هستند، اما گزینه‌های زیادی وجود دارد. مطمئن شوید که بر اساس نوع NFT مورد نظر و ارز دیجیتالی که می خواهید برای تراکنش ها از آن استفاده کنید، یکی را انتخاب کنید که با نیازهای خرید و ذخیره سازی شما مطابقت داشته باشد.

همچنین توجه داشته باشید که این یک صنعت جدید است و به شدت سوداگرانه است. برخی از NFT ها ممکن است ارزش بالاتری داشته باشند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد. ارزش هنر دیجیتال و آثار کلکسیونی تقریباً مانند هنرهای فیزیکی و کلکسیونی عمل می کند: ارزش ذهنی است و توسط عواملی مانند منحصر به فرد بودن و شهرت هنرمندی که آن را ساخته است تعیین می شود و شما با در نظر گرفتن تمامی این موارد و پیاده سازی استراتژی خود اقدام به خرید کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا