ارز دیجیتال و NFT ها

معرفی بهترین توکن های NFT در سال 2022 برا سرمایه گذاری

در سال جدید میلادی از NFT ها چه خبر؟ پروژه NFT  برتری که رشد و رونق خوبی به‌همراه می‌آورد، کدام مورد است؟ در این مقاله می‌خواهیم به‌سراغ ان‌اف‌تی‌های برتر برویم و البته پیش از معرفی‌شان، عوامل مهم و مؤثر در رشدشان را برایتان مطرح می‌کنیم. پس با این مقاله فکت کوینز درباره پروژه‌های برتر توکن‌های غیرمثلی خواهید خواند.

عوامل مهم در انتخاب پروژه NFT برتر بازار چیست؟

عواملی در برتری و رونق‌گرفتن NFT ها نقش دارند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شمار ضرب‌کردن یا مینت NFT ؛ شمار NFT هایی که ضرب شده‌اند، عامل مهمی در انتخاب پروژه‌ها هستند.

قیمت؛ NFT هایی که ارزش‌شان از ۰.۱ اتریوم تا ۰.۱۵ الی ۰.۲ اتریوم است، برای سرمایه‌گذاری مناسب‌اند.

نقشه راه؛ نقشه‌ راه اطلاعات زیادی درباره مسیر پیش رو و چشم‌انداز NFT ها مشخص می‌کند. مشاهده و بررسی‌شان در انتخاب توکن NFT  مناسب برای سرمایه‌گذاری خالی از لطف نیست.

کاربرد؛ باید بدانید که کاربرد NFT موردنظرتان چیست و قرار است که در چه مسیر کارکردی استفاده شود.

شبکه‌های اجتماعی؛ حتماً ببینید که شهرت و گفت‌وگو پیرامون پروژه موردنظرتان در شبکه‌هایی مانند دیسکورد و توئیتر چگونه است.

به گزارش سرتکس ،در انتخاب پروژه NFT برتر دقت زیادی به‌خرج بدهید. یادتان باشد که در بسیاری از مواقع، خواسته‌ها و چشم‌اندازهای مطرح‌شده در آغاز رونمایی از پروژه‌ها محقق نمی‌شود. اگر توکن NFT نتواند کاربرد موردنظر خودش را پیدا کند، ارزشی به‌همراه نخواهد داشت. در ادامه به پروژه‌های آینده‌دار دنیای توکن‌های غیرمثلی اشاره می‌کنیم.

آیا هر توکن NFT ارزش سرمایه گذاری دارد؟

مهم ترین کاری که قبل از سرمایه گذاری در توکن های غیرقابل تعویض (NFT) باید انجام دهید، تحقیق بر روی آنها است. ارزش گذاری این پروژه ها ممکن است سخت باشد. بسیاری از توکن های غیر قابل تعویض نقدینگی ندارند، به این معنی که ممکن است در آینده برای فروش کلکسیون خود با مشکل مواجه شوید. در نظر داشته باشید که هر چیزی که به توکن ان اف تی تبدیل شد، ارزشمند نیست. اگر یک کلکسیون میخواهد ارزشمند شود باید به نوعی مفید هم باشد. بدون شک بسیاری از پروژه های ان اف تی با شکست مواجه می شوند و سرمایه گذاران را با یک فایل JPEG بی ارزش مواجه می کنند.

بهترین پروژه های NFT برای سرمایه گذاری در سال 2022 کدام اند؟

با افزایش محبوبیت و عملکرد قابل توجهی دارایی های دیجیتال به خصوص توکن های NFT بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است تمایل به ورود به این بازار را داشته باشند ولی ندانند که کدام مجموعه برای سرمایه گذاری بهتر است و آینده روشنی دارد. در ادامه به معرفی بهترین پروژه های NFT در سال 2022 می پردازیم که میتوانند برای سرمایه گذاری مناسب باشند.

توجه داشته باشید که این مقاله صرفا جهت معرفی پروژه های برتر جمع آوری شده است و حاوی هیچگونه توصیه سرمایه گذاری نمی باشد. سرمایه گذاران باید درباره خرید خود تحقیق کرده و با مدیریت ریسک و سرمایه وارد بازار شوند.

بهترین توکن های NFT برای سرمایه گذاری در سال 2022

مجموعه توکن های غیر مثلی وی فرندز (VeeFriends)

موسس VeeFriends، کسی جز کارآفرین مشهور گری واینرچوک نیست. گری به عنوان رئیس VaynerX، مدیرعامل VaynerMedia و مالک و خالق VeeFriends فعالیت می کند. در واقع، VeeFriends بلیطی برای سوپر کنفرانس چند روزه Gary V است که تنها دارندگان توکن VeeFriends به آن دسترسی دارند.

VeeCon اولین کنفرانس دارای بلیط NFT در جهان است. VeeCon جایی است که دارندگان توکن VeeFriends به عنوان یک جامعه گرد هم می آیند تا دوستی های پایدار ایجاد کنند، ایده ها را به اشتراک بگذارند و با هم یاد بگیرند.

مجموعه ان اف تی کریپتوباریستاها (Crypto Baristas)

طبق جدیدترین اخبار NFT ها ،اولین کافه جهان با بودجه NFT است. فصل 1 کریپتو باریستا با 60 شخصیت کافئین دوست راه اندازی می شود که مالکیت آنها به افتتاح اولین کافه جهان با بودجه NFT کمک می کند. صاحبان کریپتو باریستا از مزایای آن بصورت مادام العمر در تمام فضاها و وب سایت های کافه های آینده لذت خواهند برد.

این مالکان “بانک باریستا” را نیز کنترل میکنند، یک صندوق 15 درصدی که از درآمد پروژه برای استفاده آینده در فضای قهوه کنار گذاشته شده است. برخی از کاربردهای بالقوه بانک باریستا، حمایت از سازمان‌های خیریه در فضای قهوه، پیشبرد پروژه کریپتو باریستا و یا شروع یک کار جدید است.

دن هانول موسس پروژه اعلام کرد:

هدف کریپتو باریستا ایجاد جامعه ای از افراد همفکر است که هنر، کافئین، کارآفرینی و نوآوری را ستایش می کنند. یکی از اهداف این پروژه این است که فضایی فیزیکی در نیویورک باز کند که در آن هنر و نوآوری پیشرو باشد. آینده کریپتو باریستا به دارندگان و دنبال کنندگان این کمپین بستگی دارد.

به نظر می رسد پروژه Crypto Barista سه اصل حکومت، جامعه و مالکیت را که بسیاری از پروژه های NFT فاقد آن هستند، با هم به اجرا می گذارد. این پروژه از طریق راه‌اندازی‌های فصلی تکامل می‌یابد و در هر فصل بر تلاشی جدید در فضای قهوه تمرکز می‌کند و در عین حال امتیازات و حاکمیت را برای همه دارندگان فراهم می‌کند. به همین دلیل این مجموعه به عنوان یکی از بهترین توکن های NFT برای سرمایه گذاری در سال 2022 در نظر گرفته می شود.

دسنترالند (اینترنتMana (Decentraland

Decentraland یک متاورس بسیار مشهور و مطرح است. کاربران می‌توانند با استفاده ار اینترنت و واقعیت مجازی،‌ در Decentraland با یکدیگر تعامل کنند. قطعات زمین در Decentraland، به صورت NFT و با استفاده از توکن MANA به فروش می‌رسند. شما می‌توانید با استفاده از MANA، زمین‌های مختلفی خریداری کرده و آن را تبدیل به هر مکانی که قصد دارید کنید.

توکن MANA و متاورس Decentraland، بر پایه شبکه اتریوم ساخته شده است و بخشی از آن محسوب می‌شود. گران‌ترین ملک متاورس تا به امروز، در Decentraland و توسط گروه متاورس Tokens.com به مبلغ ۲٫۴ میلیون دلار خریداری شده است.

در سال ۲۰۲۱، قیمت توکن MANA حدود ۴۰۰۰ درصد افزایش یافت و از کمتر از ۱ دلار به ۵٫۹ دلار رسید. توکن مانا جزو بهترین توکن های NFT یا غیر قابل تعویض و بهترین ارزهای NFT در بایننس محسوب می‌شود. برای خرید ارز مانا، از صرافی پینگی به لینک زیر مراجعه کنید.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله : بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2022 ، را مطالعه فرمایید.

 سندباکس The Sandbox (SAND)

سندباکس، متاورس دیگری است که بازیکنان می‌توانند در آن تعامل کرده و از بازی‌های خود پول درآورند. NFTهای این متاورس SAND نام دارد، که به عنوان یکی از بهترین توکن های NTF شناخته می‌شود و کاربران می‌توانند NFTهای SAND را ایجاد کرده و با استفاده از Sandbox Game Maker، آن‌ها را با بازی‌های The Sandbox ادغام کنند.

تمامی کاربران Sandbox می‌توانند زمینی را خریداری کرده، و بازی‌هایی در آن ایجاد کنند که آیتم‌هایی از توکن‌های NFT دارند. توکن SAND نیز همانند اکثر موارد دیگر لیست ارزهای NFT بر پایه بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند. یکی دیگر از کارایی‌های توکن SAND، شخصی سازی بیبشتر آواتار، خرید آیتم‌ها و دارایی‌های دیگر، و همچنین بهبود گیم‌پلی است. از لینک زیر می‌توانید قیمت لحظه‌ای رمزارز SAND را مشاهده کنید و اقدام به خرید آن نمایید.

کریپتو پانک ها – محبوب ترین NFT ها

در سال ۲۰۱۷، کریپتو پانک ها (CryptoPunk) اولین پروژه های توکن غیرقابل تعویض بودند که در شبکه اتریوم ایجاد شدند. هر پانک به صورت الگوریتمی تولید می شد و کلکسیون ها به ۱۰۰۰۰ پانک محدود می شدند. پانک هایی که به شکل انسان هستند، رایج ترین نوع آنها می باشند، اما گونه های دیگری از پانک ها نیز وجود دارد. فقط ۹ پانک بیگانه، ۲۴ میمون پانک و ۸۸ پانک زامبی وجود دارد. پانک های بیگانه در حراجی بیش از ۸ میلیون دلار فروخته اند.

اکسی اینفینیتی – بالاترین حجم معاملات

Axies موجوداتی هستند که برای اجرای بازی محبوب مبتنی بر بلاک چین به نام اکسی اینفینیتی استفاده می شوند. برای انجام بازی به 3 Axies نیاز دارید، بنابراین با جذب کاربران بیشتر پلتفرم، قیمت Axie ها به طور طبیعی افزایش می یابد. قیمت اکسی ها بسته به ویژگی هایشان متفاوت است، اما امروز می توانید یکی از آنها را با قیمت حدود 200 دلار انتخاب کنید. Axie Infinity نیز یکی از بهترین توکن های NFT در سال 2022 خواهند بود.

Bored Ape Yacht Club اخیراً به قیمت 400 اتر (1.3 میلیون دلار) فروخته شد.

باشگاه میمون های کسل – گران ترین مجموعه ان اف تی

باشگاه میمون های کسل و سایر زیر مجموعه های آن از گران ترین و محبوب ترین توکن های NFT در میان افراد مشهور و سلبریتی ها است. Bored Ape Yacht Club یا به عبارتی باشگاه قایق بادبانی میمون جهش یافته، شبیه به کریپتو پانک ها است. زیرا این ان اف تی ها معمولاً به عنوان آواتار های آنلاین استفاده می شوند. این پروژه دارای میمون های کارتونی است که ویژگی های خاص خود را دارند و کمیاب هستند. ارزان ترین میمون ها حدود ۱۰۰ اتر (۲۷۵۰۰۰ دلار) قیمت دارند. همین چند ماه پیش می‌توانستید یک میمون را با قیمتی در حدود 1 اتر دریافت کنید و این پروژه را به یکی از سریع‌ترین مجموعه‌های ان اف تی در صنعت تبدیل کنید. همین موضوع نشان می دهد که این پروژه نیز یکی از بهترین پروژه های توکن های غیر قابل تعویض در سال 2022 خواهد بود. BAYC، از زمانیکه کار خود را آغاز کرده است، دارندگان توکن (BAKC) و ان اف تی های (MAYC) را که به ترتیب 10 اتر و 25 اتر قیمت گذاری کرده اند، عرضه کرده است. علاوه بر این، Bored Ape Yacht Club برنامه های انحصاری و خاصی را برای دارندگان توکن برگزار می کند، مانند کنسرت خصوصی با حضور The Strokes و Lil Baby در شهر نیویورک.

اینویزیبل فرند(Invisible Friend)

این پروژه از برترین‌های دنیای NFT است. تاکنون حدود 468.4k دنبال‌کننده برای این پروژه در حساب توئیتری‌اش وجود دارد. در دیسکورد پروژه هم حدود ۳۰۰هزار کاربر حاضر هستند. بسیاری از هنرمندان مشهور دنبال‌کننده اینویزیبل فرند هستند و همین نشانه مطلوبی از آینده روشن این پروژه است.

ضرب پروژه به ۵هزار قطعه محدود خواهد بود و هزینه ساخت آن هم ۰.۲۵ اتریوم است. برای اینکه بتوانید در جریان اخبار مربوط به اینویزیبل فرند یا دوست نامرئی قرار بگیرید، بهتر است که توئیتر این پروژه NFT را دنبال کنید.

تیستی بونز(Tasty Bones)

شمار توکن‌های NFT تیستی بونز به ۵هزار عدد می‌رسد. حدود 0.069ETH از این nft ضرب یا همان مینت خواهد شد. چنین روندی باعث می‌شود که مینت‌کردن هر توکن تیستی بونز به ۵ ثانیه هم برسد. در صورتی که اشتیاق کاربران به خرید توکن مذکور بیشتر شود، احتمال سودآوری زیادی به همراه خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تیستی بونز می‌توانید به وبسایت آن هم مراجعه کنید. در هر حال، علیرغم وجود ابهاماتی درباره چهره‌ها و تیم پشت این پروژه، میل و اشتیاق نسبتاً خوبی درباره‌اش میان کاربران وجود دارد و بررسی‌ این پروژه به عنوان یک NFT برتر خالی از لطف نیست.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله : آینده الگوراند و همه چیز درباره الگوراند ، را مطالعه فرمایید.

کلی‌فرندز(Clay Friends)

توجه و میل کابران به سرمایه‌گذاری روی کلی‌فرندز به شکل قابل‌توجهی بالا رفته است و به نظر می‌رسد که این پروژه NFT می‌تواند گزینه مطلوبی در میان هزاران پروژه موجود باشد. فقط ۵هزار کلی فرندز مینت خواهد شد و با مشاهده آثار هنری این پروژه می‌توان دریافت که با کارهای ارزشمندی روبه‌رو هستیم.

دنبال‌کردن کلی‌فرندز در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله توئیتر می‌تواند اطلاعات خوبی در زمینه این پروژه در اختیارتان بگذارد. حدود ۲۵.۶ هزار کاربر دنبال‌کننده کلی فرندز هستند.

ان اف تی های ملک مجازی پراپرت (Propert’s Virtual Realty)

Property’s نوآورانه ترین بازی جمع آوری املاک در فضای NFT و متاورس است. با گرد هم آوردن مکانیک محبوب‌ترین بازی‌های جهان، هدف این پروژه ارائه تجربه‌ای است که قبلاً مانند آن دیده نشده است. هر NFT یک کارت کلکسیونی است که تکه ای از املاک و مستغلات را با الهام از فرهنگ ها و اقتصادهای مختلف نمایش می دهد.

Property’s شدیدا با سایر برندها و جوامع NFT، شراکت کرده است. یکی از این همکاری ها با کریپتو باریستاها است که در آن بازی Property دارای کافی شاپ ها و چرخ دستی هایی با مضمون کریپتو باریستا در سراسر سرزمین خواهد بود. این پروژه را زیر نظر داشته باشید، زیرا بازی آنها بخشی از دنیای سندباکس است که توسط کاربران ساخته شده و تازه شروع به شکل گیری کرده است.

مجموعه توکن های غیر مثلی کریپتون گوونز (Cryptoon Goonz)

Cryptoon Goonz توسط @SeanTat2s ساخته شده است و یک پروژه شخصیت های به سبک شلنگ لاستیکی 6969 با صدها ویژگی منحصر به فرد است. کریپتوگوونز ما را به یاد سبک میکی موس می اندازد و  قطعات با فرهنگ های  پاپ، هیپ هاپ و لباس های خیابانی تزئین شده اند. این پروژه دارای یک انجمن قوی و پرشور با بیش از 10000 عضو است و به نظر می رسد ارزش کسب اطلاعات بیشتر برای سرمایه گذاری را دارد.

آیا توکن های NFT در سال 2022 حباب هستند؟

برای اینکه درک کنیم توکن های غیرقابل تعویض چه چیزی هستند، باید تفاوت بین دارایی های قابل تعویض و غیرقابل تعویض را یاد بگیریم. دارایی های قابل تعویض اقلامی هستند که می توانند به طور مستقیم با یکدیگر مبادله شوند، مانند یک اونس طلا، یک بیت کوین، یک بشکه نفت یا دلار آمریکا.

دارایی های غیرقابل تعویض دارایی هایی هستند که آنها را نمی توان با یکدیگر تعویض کرد. برخی از این دارایی های غیر قابل تعویض قطعه زمین، هنر و کارت های تجاری است. وقتی که دارایی‌های غیرقابل تعویض در بلاک چین به توکن تبدیل می شوند، کاربران می‌توانند صحت دارایی‌ هایی را که می‌خرند تأیید کنند. در حال حاضر، این دارایی‌ها از طریق کلکسیون‌های دیجیتال ان اف تی، هنر و اقلام درون بازی معامله می‌شوند، اما در آینده ان اف تی ها کاربردهای زیاد و نامحدودی خواهند داشت.

به این نکته توجه داشته باشید که یک توکن غیر قابل تعویض به خودی خود ارزشی ندارد. ان اف تی ها با توجه به رسانه هایی که به آنها متصل هستند، ارزشمند می شوند. به عنوان مثال، یک ان اف تی کریپتو پانک به اندازه کریپتو پانک ارزشمند است و یک قطعه زمین در سنترالند ارزش خود را از موقعیت و اندازه زمین در دنیای مجازی به دست می آورد.

برای توکن های غیر قابل تعویض که استقبال زیادی از آنها می شود، هزینه گزافی پرداخت می گردد. به عنوان مثال ارزان‌ترین کریپتو پانک که می‌توانید بخرید، حدود 75 اتر برای شما هزینه خواهد داشت، و ارزان‌ترینBored Ape Yacht Club بیش از 100 اتر می ارزد. این ها کف قیمت برای ارزان‌ترین توکن های موجود در بازار است. اگر یک Alien یاApe Punk درجه یک می خواهید، باید حدود 2000 اتر (حدود 6 میلیون دلار) بپردازید.

با این رنج قیمت‌ها، اینکه نپذیریم حباب قیمت وجود دارد، کار بسیار دشواری است. با این حال، برخی از افراد، مجموعه های ان اف تی را شرکت های سرگرمی بزرگ در آینده می دانند. پروژه هایی مانند Bored Ape Yacht Club که سرمایه گذاران با صدها میلیون دلار از آنها حمایت می کنند، می توانند مهمانی های منحصر به فرد بر روی کشتی، کنسرت های خصوصی و موارد دیگر را برگزار کنند. علاوه بر این، مالکانی که حقوق و شرایط ویژه دارند و شرکت‌هایی مانندHappy Dad Hard Seltzer و Diamond Supply Co میمون‌هایی را خریداری کرده‌اند تا از آنها در برندسازی استفاده کنند.

با توجه به آنچه تاکنون دیده‌ایم، توکن های غیر قابل تعویض ‌اغلب زمانی که نوسانات ارزهای دیجیتال کاهش می‌یابد، بر بهای آن ارز می افزایند. از آنجایی که توکن‌های غیرقابل تعویض با اتریوم خریداری می‌شوند، سرمایه‌گذاران می‌خواهند زمانی که قیمت در حال افزایش است، در معرض اتریوم قرار گیرند، بنابراین برخی از افراد ان اف تی ‌های خود را می‌فروشند تا دوباره در معرض دید قرار گیرند. برعکس، زمانی که قیمت اتریوم کاهش می‌یابد، قیمت‌ توکن های ان اف تی اغلب بر حسب اتریوم بالا می‌روند، زیرا امروزه اکثر سرمایه‌گذاران، بیشتر به ارزش دلاری سرمایه‌گذاری خود اهمیت می‌دهند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا