ارز دیجیتال و NFT ها

راه اندازی موزه NFT در اوکراین برای حفظ خاطرات جنگ

دولت اوکراین موزه NFT راه اندازی کرده است تا آثار هنری مربوط به تهاجم روسیه در خاک اوکراین را به نمایش بگذارد.

همچنین درآمد حاصل از فروش ان‌اف‌تی‌ ها برای تامین مالی ارتش استفاده خواهد شد.

وزارت تحول دیجیتال در اوکراین یک موزه توکن غیرقابل تعویض آنلاین راه اندازی کرده است که هدف آن حفظ جدول زمانی رویدادهای مهم با حمله ارتش روسیه به کشور است.

به گزارش سرتکس ،میخائیلو فدوروف، وزیر تحول دیجیتال اوکراین گفت: در حالی که روسیه از تانک ها برای نابودی اوکراین استفاده می کند، ما به فناوری انقلابی بلاک چین  تکیه می کنیم.

وزارت تحول دیجیتال در اوکراین یک موزه توکن غیرقابل تعویض آنلاین راه اندازی کرده است که هدف آن حفظ رویدادهای مهم در حمله ارتش روسیه به کشور است.

الکس بورنیاکوف ، معاون وزیر ارتباطات دیجیتال اوکراین در حساب توییتر خود درباره راه‌اندازی این موزه گفت: “در حالی که روسیه از تانک ها برای نابودی اوکراین استفاده می کند، ما به فناوری بلاک چین انقلابی تکیه می کنیم.” وی افزود که این پروژه به “حفظ خاطره جنگ” و “تجلیل از هویت و آزادی اوکراین” کمک می کند.

طبق جدیدترین اخبار NFT ها ،میخائیلو فدوروف(Mykhailo Fedorov)، وزیر تحول دیجیتال اوکراین در توییتی در روز جمعه گفت که دولت ابتکاری را با توکن غیرقابل تعویض یا NFT آغاز کرده است که لحظات کلیدی را از دیدگاه اوکراین از 24 فوریه(5 اسفند 1400) به بعد به تصویر می‌کشد. NFTها شامل رویدادهایی هستند که از ساعت 5:45 صبح به وقت محلی در روز درگیری آغاز می شوند، زمانی که روسیه “عملیات نظامی ویژه” را در منطقه دونباس اوکراین اعلام کرد.

با توجه به وب سایت موزه NFT در زمان انتشار، 54 عدد NFT از لحظات کلیدی در جنگ بین 24 و 26 فوریه(5 تا 7اسفند) از 30 مارس(10 فروردین 1401) در دسترس خواهد بود. این اثر هنری شامل رویدادها و منابع مختلفی است که بر اساس پست‌های توییتری مقامات دولتی، عکس‌های خبرگزاری‌ها و پاسخ رهبران جهان «همراه با بازتاب‌های شخصی» است.

فدوروف گفت: «در حالی که روسیه از تانک ها برای نابودی اوکراین استفاده می کند، ما به فناوری بلاک چین انقلابی متکی هستیم. موزه NFT مکانی برای حفظ خاطرات جنگ و مکانی برای جشن گرفتن هویت و آزادی اوکراینی است.»

علاوه بر جمع آوری کمک های مالی برای ارتش اوکراین، به نظر می رسد که کمپین NFT در مخالفت با رسانه های دولتی روسیه هدف قرار گرفته است. این پروژه اعلام کرد یکی از اهداف آن «گسترش اطلاعات واقعی در میان جامعه دیجیتال در جهان» است.

علاوه بر جمع آوری کمک های مالی برای ارتش اوکراین، به نظر می رسد که کمپین NFT در مخالفت با رسانه های دولتی روسیه، که بسیاری در سراسر جهان از انتشار تبلیغات و اطلاعات نادرست، به ویژه در مورد رویدادهای اوکراین پس از 24 فوریه انتقاد کرده اند، هدف قرار گرفته است. این پروژه اعلام کرد یکی از اهداف آن «گسترش اطلاعات واقعی در میان جامعه دیجیتال در جهان» است.

دولت اوکراین از 26 فوریه به طور مستقیم از طریق آدرس های کیف پول ارائه شده توسط وزارت تحول دیجیتال، کمک های مالی کریپتو را پذیرفته است. کوین تلگراف گزارش داد که تا 9 مارس، بسیاری از موسسات خیریه، سازمان های امدادی و کیف پول های دولتی تقریباً 108 میلیون دلار ارز دیجیتال برای اهداف بشردوستانه و نظامی در اوکراین دریافت کرده اند.

‫5/5 ‫(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا