ارز دیجیتال و NFT ها

تا سال 2030 پذیرش جهانی بیت کوین به 10 درصد خواهد رسید

پذیرش بیت‌کوین (BTC) می‌تواند سریع‌تر از پذیرش فناوری‌های گذشته مانند خودروها و انرژی الکتریکی اتفاق بیفتد و طبق یک گزارش جدید احتمالاً تا سال 2030 (1409) جذب جهانی به 10 درصد خواهد رسید.

در گزارش چهارشنبه خود، Blockware Intelligence گفت که با بررسی منحنی های پذیرش تاریخی برای 9 فناوری گذشته از جمله خودرو، برق، تلفن های هوشمند، اینترنت و رسانه های اجتماعی، همراه با نرخ رشد پذیرش بیت کوین از سال 2009(1389)، به این پیش بینی رسیده است:

به گزارش سرتکس ،همه فناوری‌ها از یک الگوی منحنی S نمایی مشابه پیروی می‌کنند، اما فناوری‌های مبتنی بر شبکه جدیدتر بسیار سریع‌تر از آنچه بازار انتظار دارد به کار گرفته می‌شوند.»

با استفاده از میانگین و میانگین وزنی منحنی های پذیرش فناوری تاریخی و همچنین نرخ رشد پذیرش بیت کوین، این گزارش توانست به پیش بینی خود برسد.

براساس معیاری به نام جمع تجمعی رشد موجودیت‌های خالص، پیش‌بینی می‌کنیم که پذیرش جهانی بیت‌کوین در سال 2030 به بیش از 10 درصد خواهد رسید.

براساس گزارش جدید Blockware، به نظر می‌رسد بیت کوین (BTC) بسیار سریع‌تر از فناوری‌های دیگری مانند خودرو و انرژی الکتریکی مورد پذیرش عمومی قرار خواهد گرفت و احتمالا نرخ پدیرش آن از 3.5 درصد در سال 2021 به 10 درصد در سال 2030 می‌رسد.

Blockware Intelligence در گزارش جدید خود توضیح می‌دهد که با بررسی منحنی‌های مربوط به پذیرش 9 نوآوری تحول‌آفرین دیگر در گذشته، مانند خودرو، برق، گوشی‌های هوشمند، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، و همچنین نرخ رشد پذیرش بیت کوین از سال 2009 تاکنون، به پیش‌بینی خود رسیده است.

طبق جدیدترین اخبار ارز دیجیتال ،براساس معیاری به نام جمع تجمعی رشد خالص (Cumulative Sum of Net Entities Growth) و پیش‌بینی نرخ رشد ترکیبی سالیانه بیت کوین (CAGR) که ۶۰ درصد فرض شد، پیش‌بینی می‌شود که پذیرش جهانی بیت‌کوین در سال ۲۰۳۰ میلادی از ۱۰ درصد بیشتر شود.

قابل ذکر است که فارغ از نحوه محاسبه، شرکت منتشر کننده این گزارش یک شرکت استخراج بیت کوین و ایجاد زیرساخت‌های بلاک چینی است، در نتیجه ممکن است نسبت به پذیرش بیت کوین خوش‌بین باشد.

بر اساس اطلاعات این گزارش پذیرش بیت کوین سریع‌تر از بسیاری از فناوری‌های تحول آفرین دیگر به اشباع می‌رسد. از جمله دلایل این امر آن است که کاربران برای پذیرش این فناوری انگیزه‌های مالی داشته، همچنین محیط کلان نیز آماده این پذیرش است. می‌توان وجود اینترنت را نیز دیگر عامل پذیرش سریع‌تر بیت کوین دانست.

در این گزارش آمده است که:

از دیدگاه مصرف کننده، فناوری‌های گذشته راحتی یا بازدهی بهتر را به ارمغان می‌آوردند. استفاده از اتومبیل سرعتی بیشتر از اسب و کالسکه را فراهم می‌آورد. استفاده از تلفن همراه نیز شما را برای برقراری تماس از تلفن ثابت بی‌نیاز می‌کند.

بیت کوین، مانند اینترنت، تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی، همچنین با استفاده از این فناوری که به عنوان «اثر شبکه» شناخته می شود، از مزایای بیشتری برخوردار می شود.

با این حال، نویسندگان گزارش Blockware تاکید کردند که مدل مورد استفاده برای پیش‌بینی نرخ پذیرش تنها در این مرحله مفهومی است و افزودند که این مدل به‌عنوان مشاوره سرمایه‌گذاری و ابزار معاملاتی کوتاه‌مدت مورد استفاده قرار نگیرد.

‫5/5 ‫(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا