ارز دیجیتال و NFT ها

بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2022

پس از انتقال کامل اتریوم به دنیای بلاک چین‌های مبتنی بر سهام، این ارز دیجیتال به لیست بلندبالایی از ارزهایی می‌پیوندد که با سهام کار می‌کنند و سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند بازدهی غیرفعال در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت خود داشته باشند، ترجیح داده می‌شوند. اشتراک گذاری در سال 2022 نیز یکی از روندهای دنیای ارزهای دیجیتال است.

امروزه، بسیاری از صرافی‌ها و پلت‌فرم‌های دیجیتال به کاربران این امکان را می‌دهند که با کمترین هزینه از مزایای سرمابه گذاری بهره‌مند شوند. حال، سوال میلیون دلاری این است که کدام ارز دیجیتال می تواند بهترین گزینه برای سرمابه گذاری باشد؟

در این مقاله همراه ما باشید تا بهترین ارز های دیجیتال را برای سرمایه گذاری در سال 2022 به شما معرفی کنیم.

بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2022

در این مقاله، ما فقط به 8 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2022 اشاره می کنیم. اگرچه ده ها ارز دیجیتال مبتنی بر سرمایه گذاری  با بازده نسبتا خوب وجود دارد، اما بسیاری از این ارز های دیجیتال جدید و پرخطر هستند و به نظر می رسد که پشتوانه جدی ندارند.

بنابراین، انتخاب ارزهای دیجیتالی که «پایدارتر» هستند، منطقی تر است. پایدار تر به معناست که محبوب ترین آنها با بالاترین ارزش بازار و پتانسیل بلندمدت بیشتر است.

ما همچنین هشت دارایی دیجیتالی با بازده بالا و دارای اثبات موجودی را از بین 100 ارز دیجیتال برتر انتخاب کرده‌ایم. علاوه بر حاشیه سود و شرایط حقوق صاحبان سهام، اعتبار این سکه ها نیز در قرار گرفتن آنها در این لیست نقش داشته است.

علاوه بر این ما مقاله ای در مورد دریافت ارز دیجیتال رایگان نوشته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

بیت کوین (BTC)

بیت کوین به طور کلی بهترین ارز دیجیتال برای خرید مبتدی است. آیا فکر کرده اید که آیا می توانید بیت کوین را با وجود قیمت گران آن خریداری کنید؟ اگر برای اولین بار است که در فضای دارایی های کریپتو کار خود را شروع کرده اید، بیت کوین می تواند کم ارزش ترین ارز دیجیتال برای خرید امروز باشد. این به این دلیل است که کریپتوهای پیشرو دارای نوسانات بسیار کمتری هستند. از این گذشته، بیت کوین بزرگترین دارایی ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار است.

از نظر قیمت و ارزش گذاری، بیت کوین در چند ماه اول سال 2022 در یک دوره تسلی بخش گیر کرده است – بین سطوح قیمت گذاری تقریباً 38000 تا 42000 دلار. با این اوصاف، بر اساس پیش بینی های قیمت بیت کوین، انتظار می رود بیت کوین تا پایان سال 2022 به بالای 75000 دلار برسد. بنابراین اگر به دنبال خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال برای بلندمدت هستید، ممکن است بخواهید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید.

یکی دیگر از مزایای مهم خرید بیت کوین این است که ارز دیجیتال پیشرو را می توان تکه تکه کرد. این بدان معناست که شما می توانید تنها بخش کوچکی از یک واحد بیت کوین را خریداری کنید.

به عنوان مثال، اگر بیت کوین 50000 دلار قیمت داشت و شما تصمیم گرفتید 50 دلار سرمایه گذاری کنید – 0.1٪ از یک سکه را خریداری می کنید.

این برای کسانی که به دنبال قرار گرفتن در معرض بیت کوین برای اولین بار بدون واریز مقدار زیادی پول هستند ایده آل است.

اتریوم (ETH)

اتریوم به راحتی می تواند بهترین ارز دیجیتال برای سهام در سال 2022 باشد.

سرمایه گذاران در حال حاضر 21 میلیارد دلار در استخر اتریوم 2.0 قفل شده اند. چنین رکوردی معمولا به دلیل اعتمادی است که اتریوم در بین کاربران ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این ارز دیجیتال اکوسیستم بسیار بزرگی دارد و با وجود تمام معایبی که دارد، مقبولیت گسترده ای پیدا کرده است.

البته باید توجه داشت که سهامداری اتریوم در حال حاضر کمی ریسک دارد. این دارایی دیجیتال در مرحله گذار از اثبات کار به اثبات موجودی است و مراحل این انتقال هنوز به پایان نرسیده است. بنابراین، به خاطر داشته باشید که اگر در اشتراک‌گذاری اتریوم شرکت کنید، تا زمانی که شبکه به سلامت از این تونل انتقال عبور نکرده باشد، به اشتراک‌گذاری اترهای خود دسترسی نخواهید داشت. لازم به ذکر است عبور از این تونل ممکن است بین 1 تا 2 سال طول بکشد.

اگر مقداری اتریوم را بصورت آفلاین ذخیره کرده اید و برنامه خاصی برای نقدینگی آن در چند سال آینده ندارید، ورود به یکی از استخرهای اشتراک اتریوم می تواند گزینه خوبی باشد. در هر صورت اتریوم یکی از ارزهای دیجیتالی است که باید مدت زیادی آن را نگه دارید و فعلا به فکر نقد کردن آن نباشید.

بایننس کوین (BNB)

بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است. بایننس کوین به دلیل پتانسیل رشدش، می‌تواند یک گزینه سهام بلندمدت عالی باشد. جالب است بدانید که در اکوسیستم Defy که به سرعت در حال گسترش است، بایننس کوین حتی از بیت کوین نیز محبوب تر است.

و از آنجایی که کوین بخش مهمی از اکوسیستم بایننس است، به طور کلی از افزایش تجارت ارز دیجیتال سود خواهد برد.

نرخ سود سالانه (APR) این سکه نیز بالاتر از همتایان خود است که در برخی مبادلات به 30 درصد می رسد.

حداقل بن سکه برای سهام بسیار کوچک است و فقط 0.0001 سکه BNB است. این مبلغ در حال حاضر (15 فروردین) معادل 4 سنت یا 1130 تومان می باشد.

صندوق سرمایه گذاری BNB Vault در پلتفرم بایننس می تواند انتخاب خوبی برای سرمایه گذاری در این سکه باشد. برای اشتراک گذاری یک توکن BNB، باید دارایی های خود را به مدت 7 روز در شبکه قفل کنید.

کاردانو (ADA)

کاردانو در سال 2015 راه اندازی شد تا بلاک چین عملکرد بهتری نسبت به اتریوم داشته باشد. به همین دلیل، کاردانو ویژگی های مشترک زیادی با اتریوم دارد که مهم ترین آن پشتیبانی از قراردادهای هوشمند است. البته کاردانو این مزیت را نسبت به اتریوم دارد که الگوریتم اثبات سهام از ابتدا در این شبکه پیاده سازی شد.

طی سال‌ها، کاردانو با ارزش بازار بیش از 40.1 میلیارد دلار، به یکی از پنج دارایی برتر ارز دیجیتال تبدیل شده است. اگرچه کاردانو در مقایسه با دو ارز اصلی بیت کوین و اتریوم بزرگ نبوده است، اما در سال 2021 سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده است. محبوبیت و محبوبیت روزافزون آدا باعث شد ارزش این آلت کوین در سال 2021 بیش از 1100 درصد افزایش یابد.

نرخ سود سالانه 6 درصد برای این ارز دیجیتال بد نیست و مهمتر از آن اینکه سهم آدا نیازی به دوره قفل شدنی ندارد. به عبارت دیگر، اگر در یکی از استخرهای آدا سرمایه گذاری کنید، به محض اینکه بخواهید توکن را برداشت کنید، به ملک خود دسترسی خواهید داشت.

سولانا (SOL)

سولانا خود را به‌عنوان نسخه جوان‌تر و کارآمدتر Cardano و Atrium معرفی کرده است و این منجر به رشد قیمت نجومی از زمان عرضه آن در آوریل 2020 شده است. سولانا با ارزش بازار بیش از 43.2 میلیارد دلار و رشد سالانه بیش از 2300 درصد، اکنون در بین 10 سکه برتر از نظر ارزش بازار قرار دارد.

این دارایی دیجیتال با شهرت منحصر به فرد “اثبات تاریخ” و پشتیبانی عالی از قراردادهای هوشمند، پیش فرض ها و توکن های منحصر به فرد (NFT)، توجه توسعه دهندگان و سرمایه گذاران شرکتی را به خود جلب کرده است. سولانا مانند رقیبش کاردانو یکی از ارزهای دیجیتالی است که باید مراقب آن باشیم.

در نهایت باید سولانا را با نرخ سود سالانه حدود 6.6 درصد در لیست بهترین گزینه های سهام در سال 2022 قرار دهیم. همچنین جالب است بدانید که سولانا به حداقل تعداد سکه برای اشتراک گذاری نیاز ندارد و دوره قفل شدن شبکه نسبتاً کوتاه است و فقط پنج روز است.

رتبه سود 4.7 درصدی مدل نسبت بالا نیست. اما قیمت پایین 80 سنت آن در حال حاضر، با توجه به پتانسیل رشد بلندمدت آن، می تواند آن را مانند آدا و سولانا در لیست نامزدهای سهام قرار دهد. علاوه بر این، حداقل دوره ای برای قفل گذاری با الگوی سهامداری وجود ندارد.

یونی سواپ

رمزارز بعدی که باید در نظر گرفت Uniswap است. در وهله اول، Uniswap خانه یک صرافی غیرمتمرکز محبوب است که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به شخص ثالث متمرکز، ارزهای دیجیتال را خریداری و بفروشند. این محبوبیت از آن زمان منجر به فراتر رفتن ارزش بازار Uniswap از 5.70 میلیارد دلار در اوایل سال 2022 شده است.

با این گفته، Uniswap از آن زمان مدل کسب و کار خود را با ایجاد یک بازار آنلاین در ارتباط با NFTs و metaverse گسترش داده است. این نه تنها تجربه تجارت کریپتوها را غرق خواهد کرد، بلکه با ارائه بازار آن از طریق شبکه Uniswap، خریداران و فروشندگان می توانند به صورت غیرمتمرکز تراکنش انجام دهند.

طبق پیش‌بینی‌های قیمت Uniswap، انتظار می‌رود که سکه در سال 2022 به 18 دلار در هر توکن برسد.

دوج کوین

Dogecoin بهترین ارز دیجیتالی است که در سال 2022 پتانسیل صعودی سرمایه گذاری دارد.دوج کوین یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال برای خرید در سال گذشته بود. از این گذشته، ایلان ماسک اغلب در مورد آن به روشی مثبت توییت می کرد که به این کوین کمک کرد تا به بازدهی بزرگی دست یابد. برای توضیح بیشتر، در آغاز سال 2021، Dogecoin فقط 0.002 دلار معامله می شد. اما آیا Dogecoin سرمایه گذاری خوبی در سال 2022 است؟

به سرعت به ماه می 2021 همان سال رسید و Dogecoin به بالاترین حد خود نزدیک به 0.76 دلار در هر سکه رسید. این در عرض پنج ماه به بیش از 19000 درصد سود دست یافت. با این حال، قیمت Dogecoin از آن زمان با کاهش قابل توجهی روبرو شده است، به طوری که قیمت آن به پایین‌ترین سطح 52 هفته اخیر یعنی 0.13 دلار رسیده است. با این حال، به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت، پیش بینی های قیمت Dogecoin تخمین می زند که میم کوین تا پایان دسامبر 2022 به بالای 1 دلار خواهد رسید. با توجه به پتانسیل صعودی، بازدهی فوق العاده ای برای شما ایجاد می کند.

سلو (CELO)

Cello بیشتر بر روی Difai، تلفن های هوشمند و پایداری شبکه تمرکز می کند. اپلیکیشن پرداخت والورا پلتفرمی است که در زمینه پرداخت های بین المللی و غیرمتمرکز از طریق تلفن همراه فعالیت می کند، نرخ آن افزایش یافته است.

همچنین شایان ذکر است که سلو با پشتیبانی قوی خود، سرمایه گذاری برجسته ای است که ارزهای دیجیتال را با آینده های روشن و هیجان انگیز روانه بازار می کند.

با توجه به نرخ سهام توکن های سل، این ارز دیجیتال می تواند یکی از گزینه های عالی برای سهام در سال 2022 باشد. Solo سود سالانه نسبتا بالایی بیش از 13 درصد ارائه می دهد و حداقل مقدار سهام تعیین شده است. علاوه بر این، مدت زمان قفل دارایی برای اشتراک گذاری در این شبکه کوتاه و 3 روز است.

ترا

یکی از 10 ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری در سال 2022، Terra (LUNA) است. این پروژه در میان برترین پروژه های بلاک چین مشهور است. Terra به دنبال تقویت پرداخت های جهانی با ثبات قیمت است. این پروتکل در درجه اول یک پروتکل بلاک چین است که به طور خاص برای انتقال استیبل کوین ها طراحی شده است و از آنها برای تامین انرژی طیفی از ارزهای دیجیتال و برنامه های مالی استفاده می کند. Terra به عنوان یک پروتکل استیبل کوین نسل بعدی در نظر گرفته می شود که قیمت توکن دلاری خود را با انتشار متغیر حفظ می کند.

واضح است که سرمایه گذاری در Terra می تواند یک گزینه بسیار قابل حمل باشد. کسانی که در روزهای اولیه سرمایه گذاری کردند و تا چند هفته پیش منتظر ماندند، حتما ثروت اندوزی کرده اند. در حال حاضر، با توجه به پیش بینی های قیمت Terra، این یک گزینه سرمایه گذاری خوب است، انتظار می رود که سکه در سال 2022 تا 300 درصد افزایش یابد.

نتیجه گیری

سرمایه گذاری عمده ارزهای دیجیتال از دارایی‌های غیرفعال درآمد ایجاد می‌کنند که اگر وارد چرخه سرمایه گذاری شوند، ممکن است برای سال‌ها فعال بمانند. در مقاله ای که می خوانید، سعی کنید به 8 مورد از ارزهای دیجیتال برتر که می توانند یک منبع درآمد غیرفعال باشند، نگاهی بیاندازید. علاوه بر سود سالانه و شرایط سهام، اعتبار و جایگاه این سکه ها در بازار نیز نقش مهمی در عرضه آن ها در این زمینه دارد.

در واقع، هنگام انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سهام در سال 2022، به جای جستجوی بهترین بازده سالانه، پتانسیل نگهداری طولانی مدت سکه را در نظر بگیرید. اگر از منظر هودل به دارایی‌های خود نگاه کنید، احتمالاً سکه‌های با ارزش، معتبر و تثبیت‌شده را به ارزهای دیجیتال با سود دو رقمی اما با سابقه و پشتوانه مبهم می‌دهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا