ارز دیجیتال و NFT ها

ارز nft books چیست؟

توکن NFT books چیست؟ امروز به بررسی چگونگی کار و مزایا و هدف پروژه ارز NFT books و همچنین نحوه ی خرید ارز NFTBS می پردازیم

امروزه در بازار ارز دیجیتال روش های متنوعی برای سرمایه گذاری وجود دارد. همان طورکه می دانید توکن NFT یکی از ارزهای دیجیتال این حوزه برای سرمایه گذاری خرید توکن NFT Books می باشند که امروزه سهم قابل توجه ای از بازار های ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش سرتکس ،توکن NFT Books یکی از NFT ها می باشد که اخیرا مورد استقبال همگان به خصوص نویسندگان کتاب و خوانندگان کتاب و مجلات و مقالات قرار گرفته است. ما در ادامه ی این مقاله در به شناخت بیشتر ارز NFT Books و ارز دیجیتال NFTBS و مزایا و چگونگی کار این پروژه می پردازیم.

قبل از پاسخ به این سوال که ارز دیجیتال nft books چیست ، اجازه دهید ابتدا توضیح دهیم که NFT چیست . NFT را به عنوان سند مالکیت یک فایل دیجیتال در نظر بگیرید. خود این اصطلاح مخفف توکن غیر قابل تعویض است . یک دارایی دیجیتالی که در یک بلاک چین وجود دارد و معامله می شود. این توکن، طبق تعریف، غیرقابل جایگزین است. NFT می تواند هر چیز دیجیتالی باشد، از آثار هنری گرفته تا بازی های ویدیویی و موسیقی.

به ثبت کردن یک  فایل‌های دیجیتال به‌ عنوان NFT در بلاک چین ، minting می گویند . شناخته شده ترین بلاک چینی که در حال حاضر NFT ها را میزبانی می کند، اتریوم است.  با این حال، ثبت NFT ها رایگان نیست. برای NFT کردن یک فایل دیجیتال، هزینه ای باید پرداخت شود. این هزینه به عنوان هزینه گاز شناخته می شود و به صورت ارز دیجیتال پرداخت می شود.

در حال حاضر بازارهای آنلاین بسیاری وجود دارد که در آن توکن های nft به سرمایه گذاران فروخته می شوند. معامله ای که بین فروشنده و خریدار انجام می شود توسط قراردادهای هوشمند و همچنین حق امتیاز( که بسته به نوع قرار داد nft متفاوت است )  کنترل می شود.

nft books چیست؟

توکن NFT Books چیست؟

طبق جدیدترین اخبار NFT ها ،توکن NFT Books یکی از NFT ها در بازار ارز دیجیتال است که در سال 2021 به طور رسمی در کشور استرالیا ثبت شده و وارد بازار جهانی شد. نماد اختصاری این پروژه، ارز NFTBS است و رتبه ی 4108 بازار را به خود اختصاص داده است.

این پروژه که برای ترویج کتاب ها و مقالات و مجلات و کتاب های الکترونیکی است؛ برای همگان به خصوص برای دارندگان کتاب، نویسنگان، خوانندگان کتاب و مجله و مقالات و همچنین روزنامه نگاران سود و منفعت زیادی به همراه دارد.

در واقع این پروژه یک ابزار بازاریابی برای نویسندگان کتاب می باشد تا بتوانند کتاب های خود را با قیمت مناسب در آن به فروش برسانند و درآمد غیر فعال کسب کنند. اما سود فقط برای نویسندگان کتاب نیست. خوانندگان کتاب هم می توانند در پروژه ارز NFT Books کتاب ها را با کمترین هزینه دریافت کنند.

خواننده ی کتاب می بایست در حالت عادی هزینه ی بیشتری برای خرید فیزیکی کتاب بپردازد و وقت و انرژی بیشتری صرف کند در حالی که در پروژه ارز NFT Books با صرف کمترین میزان زمان و انرژی  با همان هزینه ی مورد نظر می توانند چندین کتاب را دریافت کنند.

این راه برای نویسنده و خواننده ی کتاب سود آور خواهد بود. خرید کتاب به صورت فیزیکی اگر چه بسیار لذت بخش است اما سالانه برای تولید کاغذ، آسیب زیادی به محیط زیست وارد می شود و درختان زیادی قطع می شود و این می تواند به مرور آسیب زیادی به طبیعت وارد کند.

اما پروژه ارز  NFTBS این مشکل را در نظر گرفته و در پی رفع آن است. شما در پروژه NFT Books می توانید بدون آسیب به طبیعت و صرف زمان کمتری کتاب مورد نظر را بخوانید.

همچنین شما ممکن است برای خرید و پیدا کردن کتابی خاص به مشکل بخورید در صورتی که همان کتاب را می توانید به راحتی و با صرفه جویی در وقت، در پروژه ارز NFT Books پیدا و دریافت کنید. در برخی مواقع هم خوانندگان ممکن است برای دریافت کتاب خود به نسخه های غیر قانونی یا سایت های نا معتبر مراجعه کنند و از این طریق لطمه ی زیادی را به نویسندگان کتاب وارد می کنند.

ارز NFT Books به حفظ حقوق نویسندگان کتاب می پردازد و در پی جلوگیری این مشکل بوده است. کتاب NFT در واقع یک سرمایه است. برای سرمایه گذاری در  توکن NFT Books پیشنهاد می شود که سرمایه گذاری شما به صورت بلند مدت باشد تا بتوانید سود بیشتری دریافت کنید.

با گذشت زمان شما متوجه افزایش سود خود خواهید شد. با 100 دلار در واقع شما می توانید یک تریلیارد از ارز NFTBS (توکن NFT Books) را خریداری کنید.

اکنون که فهمیدیم NFT چیست، بیایید نگاهی به ارز دیجیتال NFT books  بیندازیم. درست مانند کتاب های الکترونیکی، NFT books ها می توانند حاوی عناصر چند رسانه ای و تعاملی باشند. در حالی که کتاب‌های الکترونیکی به‌عنوان فایل‌های قابل دانلودی وجود دارند که هر کسی می‌تواند از سایت های آنلاین کتاب الکترونیکی خریداری کند، NFT books  را فقط می‌توان از بازارهای بلاک چین خریداری کرد، که مالکیت کتاب را از فروشنده به خریدار منتقل می‌کند – که البت هاین کار این شامل حق نسخه‌برداری نمی‌شود. NFT کردن کتاب آن را بیشتر شبیه یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد می کند، درست مانند خرید اولین نسخه از یک کتاب چاپی، یا نسخه ای که توسط نویسنده امضا شده است.

بر خلاف کتاب‌های الکترونیکی، تعداد نسخه‌های یک کتاب که  NFT شده محدود می باشد، معمولاً فقط حدود ۱۰۰ نسخه. این محدودیت مفهوم کمیابی NFTها  را حفظ می کند. این کتاب‌ها معمولاً به‌صورت نسخه‌های ویژه با مزایای منحصربه‌فرد نیز عرضه می‌شوند. به عنوان مثال، با خرید NFT BOOK یک کتاب ، خریدار می تواند از یک کلاس خصوصی بهره مند شود  یا با نویسنده کتاب مصاحبه انفرادی داشته باشد

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله : همه چیز درباره NFT ها را مطالعه فرمایید.

نکته مهم دیگر در مورد انتشار NFT برای نویسندگان این است که آنها می توانند از یک بازار ثانویه برای فروش مجدد کتاب خود بهره مند شوند ، جایی که نویسنده درصدی از هر فروش مجدد انجام شده را دریافت می کند. و از آنجایی که نسخه‌های محدودی از این کتاب وجود دارد، ارز دیجیتال  NFT booksاز کتاب‌های الکترونیکی معمولی ارزشمندتر است.

بررسی مزایای پروژه ارز NFT Books

۱. یک سیستم دسترسی قوی برای دوست داران کتاب

۵. حفظ محیط زیست و درختان

۲. حفظ حقوق و حمایت از نویسندگان

۶. ایجاد شبکه ی ارتباطی بین نویسندگان و خوانندگان کتاب

۳. خواندن کتاب با صرف کمترین هزینه وانرژی و زمان برای خوانندگان

۷. یک سرمایه گذاری آینده دار

۴. افزایش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی

۸. به اشتراک گذاری منصفانه برای همه

چرا نویسندگان باید کتاب های خود را NFT کنند ؟

بازار NFT در حال حاضر در حال رونق است و این تنها آغاز راه است. بنابراین ممکن است بخواهید یک نسخه ویژه NFT از کتاب خود بسازید تا از این بازار نوظهور بهترین بهره را ببرید و از مزایای فراوان آن بهره مند شوید، که عبارتند از:

مالکیت کامل

هنگامی که کتاب خود را به عنوان NFT ثبت کردید، آن کتاب در دنیای دیجیتال به شما تعلق دارد. این بدان معنی است که شما می توانید آن را مستقل از یک شرکت ناشر بفروشید.

پرداخت فوری

برخلاف پلتفرم‌های انتشاراتی که نویسنده باید هفته‌ها یا حتی ماه‌ها منتظر بماند تا حق امتیاز کتاب خود را دریافت کند، وقتی کتاب NFT را می‌فروشید، بلافاصله مبلغ دریافت می‌کنید. این عمل از طریق قرارداد هوشمندی که روی بلاک چین وجود دارد اتفاق می‌افتد و پس از انجام فروش اجرا می‌شود.

ارزش اضافی برای طرفداران شما

می‌توانید با ارائه امتیازات اضافی مانند یک دوره آموزشی منحصر به فرد، یک مشاوره انفرادی، یا نوعی نشست مشترک بین خریدار و نویسنده، به کتاب NFT شده خود خود ارزش بیشتری بیافزایید. این کار هم تعداد طرفداران شما را افزایش می دهد و هم ارزش ارز دیجیتال nft books شما را برای طرفداران شما افزایش می دهد.

افزایش ارزش در طول زمان

NFT ها بیشتر شبیه به سرمایه گذاری هستند. این بدان معنی است که معمولاً ارزش و محبوبیت آنها در طول زمان افزایش می یابد.

امنیت حق چاپ

وقتی صحبت از کتاب‌های NFT می‌شود، جایی برای دزدان وجود ندارد، زیرا هر نسخه از کتاب و همچنین صاحب آن در بلاک چین ثبت می‌شود. پس ازهر بار تغییر مالکیت، حق امتیاز پرداخت می شود. و همه چیز کنترل شده است

حق امتیاز با هربار فروش مجدد

فروش بازار ثانویه دارای حق امتیازی است که شما به عنوان نویسنده می توانید دریافت کنید. بنابراین وقتی که در آینده شخصی که کتاب شما را خریده تصمیم به فروش مجدد آن می گیرد، شما درصدی از آن فروش و هر معامله بعدی را دریافت می کنید. این کار نویسندگان و همچنین طرفداران را قدرتمند می کند و به آنها احساس تیزبینی و مشارکت در برند شما را می دهد.

nft books چیست؟
nft books چیست؟

پروژه توکن NFT Books چگونه کار می کند؟

NFT Books قصد دارد که میزان علاقه مندی به کتاب و کتاب خوانی را بالا برده و از هدر رفتن کاغذ جلوگیری کند. همچنین  پروژه ارز NFTBS با تبلیغ کتاب های نویسندگان و معرفی آن ها به خوانندگان کتاب، باعث می شود خوانندگان کتاب های خود را با کسری از هزینه دریافت کنند.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله : بهترین پلتفرم های خرید و فروش NFT را مطالعه فرمایید.

مجموعه ی پروژه توکن NFT Books از پنج عضو تشکیل شده که شامل نویسنده، مترجم، اجاره دهنده، خواننده و سرمایه گذار می باشد. در ادامه هر کدام را شرح می دهیم.

1- نویسنده

اگر نویسنده ی کتاب یا روزنامه نگار یا مالک حقوق انتشار اثری هستید، شما در پروژه ارز NFT Books نویسنده محسوب می شوید. البته هر کسی می تواند آثار خود را در پروژه رمز ارز NFT Books گذاشته و به عنوان نویسنده محسوب شود.

نویسنده باید تلاش کند ارزش خود را افزایش دهد، در این صورت می تواند برای کمک به جامعه و حمایت کردن از پروژه تمرکز کند. در پروژه رمز ارز NFT Books مخاطب اولیه، خود نویسنده است. نویسنده اجازه ی چاپ کتاب خود و همچنین حق کمیسیون فروش کتاب هایی که تولید کرده است را دارد.

2- مترجم

مترجمان کتاب ها را در همه جای دنیا به زبان های مختلف ترجمه کرده و در اختیار همگان قرار می دهند. در پروژه توکن NFT books خوانندگان کتاب ها می توانند در ارزیابی و بررسی ترجمه به مترجمان کمک کنند تا کیفیت ترجمه بالا رود.

در صورتی که ترجمه ی مورد نظر، بی کیفیت و نا مناسب باشد، اعضای انجمن از آن اطلاع پیدا می کنند. مترجمان هم به اندازه ی همان نویسندگان سود دریافت می کنند. پس از بررسی و توافق و امضای قرارداد بین نویسنده ی کمیسیون و مترجمان، مقدار سود به وضوح مشخص می شود.

3- اجاره دهنده

بخش مهم پروژه توکن NFT Books را اجاره دهندگان تشکیل می دهند. در واقع نویسنده، کتاب خود را به اجاره دهنده می فروشد. اجاره دهنده می تواند تعداد بالایی از کتاب های مختلف را در پروژه رمز ارز NFT Books داشته باشد‌.

تنظیم قفسه ی کتاب ها هم به صورت دستی هم به صورت خودکار انجام می شود. این قسمت مانند خرید و فروش فیزیکی کتاب است. در روش فیزیکی، نویسنده باید توسط یک ناشر یا انتشار کتاب یا پلتفرم هایی که وجود دارد، کتاب های خود را به فروش برساند و باید در قبال آن هر سری پورسانت پرداخت کند اما در  پروژه ارز NFT Books تنها با پرداخت پورسانت ناچیز و ثابتی این کار انجام می شود.

در صورتی که شرایط اقتصادی مناسب باشد، هر کسی توانایی ان را دارد که اجاره دهنده شود. آن ها در واقع کمک می کنند تا نویسندگان کسب درآمد کنند‌. همچنین مخاطبان و خوانندگان کتاب های خود را با هزینه ی بسیار پایین مطالعه کنند.

4- خواننده (وام گیرنده)

این گروه بیشترین سود را از پروژه ارز NFTBS دریافت می کنند. زیرا با کمترین هزینه، بیشترین کتاب و رمان ها را دریافت و مطالعه می کنند. هر چه میزان مطالعه ی خوانندگان بیشتر شود، سود نویسنده هم افزایش می یابد.

5- سرمایه گذار

 سرمایه گذاران نیز تمایل دارند با خرید توکن NFT Books در پروژه شرکت کنند. در واقع می توان گفت سرمایه گذاران، اولین مخاطب پروژه محسوب می شوند. در پروژه ارز NFTBS سرمایه گذاران از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

آن ها با خریداری رمز ارز NFT Books و ذخیره کردن آن در کیف پول های دیجیتال خود، می توانند در خریدن کتاب از نویسنده ها و یا معاملات آنلاین شرکت کنند و از طریق توکن NFT Books خود درآمد کسب کنند. طی هر تراکنشی که انجام می شود، سرمایه گذاران پورسانت کسب می کنند و توکن NFT Books آن ها نیز افزایش می یابد.

نویسندگان هنگام NFT کردن کتاب خود باید  چه چیزهایی را در نظر بگیرند؟

اگر تصمیم به ایجاد و استفاده از ارز دیجیتال nft books ، باید فراتر از عمل نوشتن و انتشار کتاب فکر کنید. سعی کنید بفهمید چه چیزی باعث می شود خوانندگان بخواهند روی کتاب شما سرمایه گذاری کنند. بنابراین قبل از اینکه به این ماجراجویی بروید، =چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

یک انجمن یا همان community ایجاد کنید

قبل از شروع کل فرآیند نوشتن و nft کردن کتاب، یک چیز را باید در نظر داشته باشید این است که بهتر است انجمنی داشته باشید که از شما حمایت کند. برای کتاب‌های نویسندگان مستقل و جدید سخت است که در دریای NFT‌ها بدون داشتن طرفداران مورد توجه قرار گیرند.

تعداد محدودی از نسخه ها را ارائه دهید

ارائه تعداد محدودی از نسخه ها، ارزش کتاب شما را افزایش می دهد، آن را خاص تر می کند و در نتیجه قیمت آن را افزایش می دهد.

ارزش اضافی تولید کنید

با افزودن منابع اضافی، مانند تصویرسازی برای صحنه ای در کتاب ها یا مصاحبه با نویسنده، کتاب NFT را به یک نسخه ویژه تبدیل کنید.

ارائه نسخه های منحصر به فرد از کتابراه دیگر برای افزودن ارزش این است که هر نسخه از نسخه محدود NFT را دارای چیزی واقعاً منحصربه‌فرد کنید، مانند تغییری در عبارت  یا جلد هنری کتاب.

هدف پروژه ارز NFT Books

در پروژه ارز NFTBS مقصود آن است که کتاب ها و مجلات ومقالات و همچنین رمان ها در پروژه ارائه شود و خوانندگان با هزینه ی ناچیز بتوانند کتاب ها و رمان های مورد نظر خود را مطالعه کنند. در این پروژه نویسندگان دیگر مشکلات نشر کتاب خود و همچنین سانسور ها را نخواهند داشت.

در طی این پروژه تحولی عظیم در فرهنگ کتاب و کتاب خوانی رخ خواهد داد و صنعت کتاب بسیار رشد خواهد کرد. همچنین از قطع درختان و آسیب به محیط زیست جلوگیری می شود.

چگونه یک کتاب را NFT کنیم ؟

در این مرحله، ممکن است بگویید: همه این مطالب عالی است، اما چگونه می توانم یک کتاب را NFT کنم؟ خوب، روند nft کردن کتاب شما ممکن است از بازاری به بازار دیگر متفاوت باشد. اما به طور کلی، این چیزی است که شما باید انجام دهید:

ابتدا یک بازار NFT را انتخاب کنید.

یک کیف پول رمزنگاری ایجاد کنید. در ادامه برخی از محبوب ترین کیف پول هایی که می توانید استفاده کنید آورده شده است، اما لطفاً توجه داشته باشید که برخی از بازارها نیاز به استفاده از کیف پول های خاصی دارند.

برای تامین مالی کیف پول خود، ارز دیجیتال بخرید مانند خرید بیت کوین

کیف پول خود را به پلتفرم NFT متصل کنید.

کتاب خود را با جلد کتاب، فایل کتاب و هر فایل اضافی همراه با آن آپلود کنید.

کتاب NFT خود را فهرست کنید و فروش خود را شروع کنید.

نحوه ی خرید توکن NFT Books در تراست ولت

برای خرید ارز NFT Books ابتدا می بایست نرم افزار کیف پول تراست ولت (Trust wallet)  را روی دستگاه تلفن خود نصب کرده و یک کیف پول ارز دیجیتال در این نرم افزار برای خود بسازید. طی این فرایند ساخت کیف پول، رشته کلماتی به شما داده می شود که باید آن ها را یادداشت و نگه دارید تا بتوانید در دفعات بعد کیف پول خود را بازیابی کنید.

پس از انجام این مراحل شما باید بایننس کوین (BNB) خریداری کنید. برای این کار ابتدا باید در یک صرافی معتبر عضو شوید.

سپس در ادامه در همان نرم افزار Trust wallet که کیف پول خود را ساختید، آدرس بایننس کوین (BNB) خود را کپی کنید. سپس از طریق یک صرافی ، ارز BNB مورد نیاز خود را خریداری کنید و برای ادرس کیف پول بایننس کوین خود در تراست ولت انتقال دهید. سپس مقداری ناچیز از ارز BNB خود را برای هزینه ی تراکنش، تبدیل به BNB SMART CHAIN (BSC) کنید.

مابقی ارز BNB خود را نیز نگه دارید. در ادامه وارد قسمت DAPPS شوید. و از قسمت New DAPPS به سایت Pancake swap متصل شوید. بخش From را روی BNB و بخش To را بر روی (NFTBS) NFT Books بگذارید.

سپس تعداد توکن NFT Books را انتخاب کرده و کلمه ی Swap را کلیک کنید. بعد از انجام تمام این مراحل ارز NFT Books به کیف پول Trust wallet شما اضافه خواهد شد.

هزینه NFT کردن کتاب – ارز دیجیتال nft books چقدر است؟

هزینه NFT کردن کتاب به بازاری که انتخاب می کنید و میزان شلوغی آن بازار بستگی دارد. به عنوان مثال، اولین کارمزد برای مقداردهی اولیه حساب در OpenSea می تواند از 70 تا 300 دلار متغیر باشد، و خبر خوب این است که به تازگی مدیر مجموعه OpenSea  اعلام کرده که به فروشندگان اجازه می دهد بدون پرداخت هزینه گاز ( مبلغ اولیه برای nft کردن ) NFT بسازند.

این ویژگی یعنی رایگان بودن nft کردن کتاب ها البته، برای همه بازارها صدق نمی کند. به همین دلیل است که ممکن است بخواهید قیمت اولیه یا همان gas price را زیر نظر داشته باشید تا بدانید بهترین زمان برای ثبت کردن کتاب در ان اف تی کدن چه زمانی است . همچنین می توانید از یک ردیاب گاز مانند Etherscan برای کمک به شما در این زمینه ، استفاده کنید.

حق امتیازهای رایج از فروش کتاب های NFT چیست؟

درامدی که نویسندگان از فروش آثار nft خود دارند با بازار واقعی کتاب متفاوت است ، چه برای چاپ کتاب های دیجیتال یا کاغذی. ناشران معمولاً به نویسنده حق امتیازی می دهند که از 15٪ تا 70٪ بسته به ناشر متفاوت است، اما وقتی کتاب خود را در قالب  NFT می فروشید، قیمت کامل آن را دریافت می کنید، البه منهای کمیسیونی که بازار ( بازار انتخابی شما برای فروش nft ) می گیرد.

همچنین وقتی NFT شما دوباره فروخته می شود، درصدی از هر فروش بعدی را دریافت می کنید. این حق امتیازمعمولاً از 5٪ تا 10٪ متغیر است. در اکثر بازارها، نویسنده می تواند درصد حق امتیاز NFT را که می خواهد انتخاب کند.

بهترین بازار برای ارز دیجیتال nft books کدام است؟

با رونق بازار NFTها، ظهور  بازارهای جدیدی که در زمینه کتاب تخصص دارند امری عادی است. بنابراین، علاوه بر بازارهای محبوب NFT، مانند OpenSea، Rarible، و SuperRare، ممکن است دوست داشته باشید کتاب خود را در یک بازار تخصصی کتاب بریزید تا شانس بیشتری برای جلب توجه مخاطب داشته باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما به معرفی توکن NFT Books که یکی از NFT های آینده دار در بازار ارز دیجیتال می باشد، پرداختیم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دنیای مجازی، به مرور در خرید کتاب و مطالعه ی مقالات و مجلات و رمان ها، روش های فیزیکی کم رنگ شده و روش های آنلاین و مجازی پر رنگ تر خواهد شد.

هدف پروژه ارز NFTBS در واقع همین است تا با ارتقا و رشد پروژه های خود به جامعه ی بشری و فرهنگ کتاب خوانی  و همچنین بقای محیط زیست و درختان کمک می کند. همچنین بهترین راه پیش روی نویسندگان و خوانندگان کتاب بگذارد.

امیدوارم این مقاله پاسخگوی نیاز و سوالات شما بوده و اطلاعات لازم را در زمینه ی توکن nft Books ارائه داده باشد.

‫5/5 ‫(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا