ارز دیجیتال و NFT ها

آینده الگوراند و همه چیز درباره الگوراند

بیت کوین و ارزهای دیجیتال راه مناسب و پر ریسکی برای سرمایه گذاری هستند که باتوجه به تنوع موجود و گستردگی حوزه رمزارزها مکانی مناسب برای کسب درامد و افزایش آن مناسب است .پس انتخاب ارزهایی که برای سرمایه گذاری انتخاب میکنیم باید دقت کرد.ما در تیم تحلیل سرتکس، شما را با الگوراند و آینده الگوراند آشنا خواهیم کرد.

ادارای یک شبکه­ ی بلاکچین غیرمتمرکز و منبع باز است که برای افزایش سرعت تراکنش و کاهش زمان لازم برای نهایی شدن یک تراکنش از ساختار دو لایه و مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می کند. جوایز بلاک الگوراند برخلاف بیت کوین و مکانیزم اثبات کار(Pow) بین همه دارندگان سکه ALGO پخش می­شود و به همه دارندگان ALGO فرصتی برای کسب جوایز به جای تولید کنندگان بلاک می دهد. هدف از راه اندازی این رمزارز همانگونه که در سپیدنامه این ارز می­خوانیم مقیاس پذیری،امنیت و غیرمتمرکز بودن همزمان است.

الگوراند چیست؟


یک شبکه غیرمتمرکزبرای دستیابی و حل سه مشکل به طور همزمان بلاکچین در واقع تأمین سرعت ایده آل، امنیت و عدم تمرکز طراحی و ساخته شده است.الگوراند که توسط دانشمند رمزنگاری و استاد دانشگاه ماساچوست، سیلیویو میکالی راه اندازی شده است یک شبکه بلاک چین بدون مجوز و منبع بازهست و طوری طراحی شده است که یک شبکه متمرکز بر پرداخت با تراکنش های سریع و تمرکز قوی بر دستیابی به نهایی شدن فوری باشد – این به معنای پردازش بیش از 1000 تراکنش در ثانیه (TPS) و اتمام فرایند تراکنش در کمتر از پنج ثانیه است.

تاریخچه

درسال 2017 ،سیلیویو میکالی برنده جایزه تورینگ که از دستاوردهایش در زمینه رمزنگاری در فناوری های ارزهایی به مانند کاردانو،هارموند و دفینیتی درحال حاضراستفاد می شود،تأسیس شد. سال 2015 او با فناوری بلاکچین و بیت کوین روبرو شد و در حین بررسی و تحقیق برروی رمزنگاری بیت کوین متوجه کاستی هایی از بیت کوین می شود و در همین راستا تصمیم به پیاده سازی ایده خود بر روی بلاکچین میگیرد. شاید برای تحلیلگران فاندامنتال جالب باشد که بدانند تیم راه اندازی این پروژه در ابتدا 11 نفر بودند که 8نفر از آنها در دانشگاه MIT بوده اند. قبل از سال 2018 در قالب آزمایشی و بسته بود اما از آن سال به بعد در نهایت در سال 2019 برای مشارکت عمومی باز می­شود و در همان زمان ها از دانشگاه های برتر دنیا ازجمله امریکا، کانادا، اروپا، چین و خاورمیانه دعوت می­شود تا بخشی از این پروژه باشند و مراکزی که شرکت کردند عبارتند از: مؤسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه پکن، دانشگاه ساپینزا رم، دانشگاه استونی بروک، دانشگاه تل آویو، دانشگاه تسینگ‌هوا، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه برکلی سالرنو، دانشگاه دلا سویزرا ایتالیا و دانشگاه واترلو.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله : NLP چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ را مطالعه فرماییذ.

پس از راه اندازی و شروع فرایند فروش الگوراند در تمام صرافی های سطح بالا بدون پرداخت یک سکه به منظور هزینه لیست شدن، ثبت می­شود.در طول سه سالی که از عمر الگوراند می­گذرد، راه درازی را طی نموده است و پروژه های زیادی را به انجام رسانده است.

ساختار پروتکل

ساختار بلاکچین الگوراند از دولایه منحصر به فرد و مجزا تشکیل می­شود.

 لایه اول، لایه­ ی پایه الگوراند به حساب می­ آید که حوزه فعالیتش شامل قراردادهای هوشمند ،ایجاد دارایی و مبادله­ی بین دارایی­ها می­شود و در مجموع این لایه به اطمینان از امنیت و سازگاری بلاکچین به مانند سایر رمزارزها می­پردازد.همچنین برای لایه اول الگوراند قابلیت امکان ساخت توکن جدید (مثل نحوه عملکرد توکن های ERC-20 در بلاکچین اتریوم) تعبیه شده است و همان میزان امنیت برای این دست از توکن ها به همان مقدار کوین الگوراند در نظر گرفته شده است.

لایه دوم ، برای قراردادهای هوشمند پیچیده و توسعه ­ی برنامه های غیر متمرکز یا همان Dappها تعبیه شده است. تفاوتی که این شکل ساختاری لایه ای شبکه با ساختارهای مشابه ایجاد کرده این است که اجازه می دهد تراکنش ها را کارامد تر پردازش کرد. چطور؟ تراکنش های معمولی با سرعت بالا در لایه­ی یک بر طبق قراردادهای هوشمند در خارج از زنجیره پردازش می شود و نتیجه آن در بستر بلاکچین الگوراند پیاده سازی می­شود و به این شکل تراکنش ها نهایی می­شود.

الگوراند چگونه کار می­کند؟

آنچه که باعث تمایز این کوین با سایر بلاکچین ها شده است، استفاه از الگوریتم PPOS است؛ این الگوریتم اجماع ،یک پروتکل توافقی استفاده می­کند و امنیت شبکه را تضمین می­کند.در این روش اجماع، در صورت به خطر افتادن یک گره،کوین های الگوراند دیگر موجود در شبکه به طور خودکار و به کمک کلیدهای منحصر به فرد محافظت می­شوند.

بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال ، برای تأیید تراکنش ها وهمچنین ایجاد و اعتبار سنجی بلاک های جدید از مکانیسم اجماع اثبات کار استفاده می کند که صرف انرژی و توان محاسباتی زیادی را می­طلبد اما ازسوی دیگر سیستم هایی هستند که با مکانیسم احماع اثبات سهام بلاک جدید ایجاد می­کنند.تفاوت عمده ای که این دو روش با هم دارند، شیوه پاداش دهی برای ایجاد بلاک­های جدید است که ماینر های بیت کوین و بلاکچین های مشابه پاداش را دریافت می­کنند اما در مکانیسم اثبات سهام پاداش بین دارندگان آن رمزارز تقسیم می­شود.

الگوراند از مکانیسم PPOS  که یک نسخه منحصر به فرد از الگوریتم اثبات سهام است که از ویژگی های بارزش مشارکت تمامی گره ها و پایین آوردن ریسک تراکنشات وایجاد امنیت بیشتر برای معامله گران به نسبت الگوریتم اثبات سهام است.

تغییرات قیمتی و آینده الگوراند

در 22ژوئن 2019 عرضه اولیه الگوراند برگزار شد و هر واحد الگوراند به قیمت 2.16 دلار به فروش رفت. اما کمی بعد قیمت الگوراندبه سرعت رو به پایین گذاشت و این روند ادامه دار شد و با تناوب بازار نیز رشد نداشت. این روند نزولی قدرتمند با آغاز سال 2020 نه تنها فروکش نکرد، بلکه تقویت شد و در 13 مارس 2020 پایین ترین قیمت خود را به ثبت رساند. اما از اینجا به بعد روند رو به رشد و صعودی الگوراند شروع شد و سود 340 درصدی و بیشتر رابرای هولدران و سرمایه گزاران خود دراین دوره به ارمغان آورد وهمچنین با وجود نوسانتش سود خوبی را برای معامله گران بازار به همراه داشت.

اجازه دهید درابتدا، پیش بینی قیمتی الگوراند توسط برخی از وبسایت ها و تحلیلگران را بازگو کنیم و در آخر پیشبینی و تحلیل خود را برایتان داریم:

تحلیل آینده قیمتی الگوراند توسط Wallet Investor

طبق پیش بینی بلند مدتی که از قیمت ALGO داریم، انتظار داریم قیمت این توکن در پنج سال آینده به 1.265دلار را مشاهده کند و سود +78.75%. درصدی را به همراه آورد.

تحلیل آینده قیمتی الگوراند توسط Digital coinprice

پیش‌بینی می‌شود در چشم‌اندازی پنج‌ساله قیمت الگوراند به 1.97 دلار برسد.

تحلیل آینده قیمتی الگوراند توسط  Trading Beasts

انتظار داریم در بهترین حالت تا پایان 2025 به 1.63دلار برسد.

تحلیل آینده قیمتی الگوراند توسط  GOV capital

با توجه به اینکه 2021 سال خوب و متفاوتی برای الگوراند بوده، با ورود به سال 2022  انتظار می­رود،قیمت الگوراند به 1 دلار برسد ,و تا سال 2026 بیش از1000 درصد سود همراه داشته باشد.

تحلیل قیمتی الگوراند

الگوراند ویژگی های ذاتی مناسبی دارد که می­توان به استفاده از مکانیسم POS، سرعت تراکنش بالا و کارمزد پایین،همچنین پروژه هایی را مانند بر اوراق کربن به سلامت طبیعت و کاهش آلاینده ها مربوط می­شود در حیطه کاری خود قرار داده است که به دید سرمایه گذاری و هولد بلند مدت با ارزش هست و باخیال راحت می­توان گفت که اگر در کیف پولتان جایی را برای آن قرار دهید ضرر نمی­کنید و از بازار عقب نخواهید ماند.اما اگر به دید کوتاه مدت نگاه می­کنید با آگاهی از مفاهیم تکنیکال و دانش وارد معاملات و ترید الگوراند شوید.

 

سخن پایانی

الگوراند مزایای فنی قابل و با اهمیتی دارد: برخورداری از مکانیزم PoS، سرعت تراکنش بالا با کارمزد پایین و مهم تر از همه اینها، پشتیبانی توسط تیمی از نخبه‌های دانشگاهی جهان که در مسیر پیشبرد نقشه راه الگوراند از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. از منظر قیمتی می توان گفت پیشینه الگوراند چندان جالب نبوده و در کوتاه‌مدت صرفاً سود با نوسان‌گیری از آن میتوان گرفت. اما از منظر بلند‌مدت و به خاطر مزایای فنی و معیار های فاندامنتالی که دارد به نظر می‌رسد دارای آینده خوبی باشد.

‫5/5 ‫(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا