ارز دیجیتال و NFT ها

آینده ارزهای دیجیتال در نیمه دوم سال 2022


نیمه اول سال 2022 برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار بد بود.در نیمه دوم سال 2022 چطور؟

 دو ارز بیت کوین و اتریوم بیش از 50 درصد از بالاترین رکورد خود در اواخر سال 2021 کاهش یافته اند. در حالی که در هفته های اخیر افزایش های کوچکی وجود داشته است، بازار کریپتو به طور کلی تا حد زیادی متوقف شده است. در حالی که هیچ کس به طور قطعی نمی داند، برخی کارشناسان می گویند که قیمت کریپتو ممکن است قبل از هر گونه بهبودی پایدار، حتی بیشتر کاهش یابد.


در سال 2021بیت کوین چندین قیمت جدید و بالاتر را تجربه کرد – به دنبال آن افت شدید – و خرید نهادی بیشتر از شرکت های بزرگ. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، در اواخر سال گذشته نیز به بالاترین حد خود رسید و سپس در ژوئن به زیر 900 دلار سقوط کرد که پایین‌ترین سطح آن از آغاز سال 2021 است. مقامات دولت ایالات متحده و دولت بایدن به طور فزاینده‌ای ابراز علاقه کرده‌اند.


با این حال، علاقه مردم نسبت نیمه دوم سال 2022 به ارزهای دیجیتال همچنان بالاست: این موضوع نه تنها در بین سرمایه‌گذاران بلکه در فرهنگ عامه نیز موضوعی داغ است، از سرمایه‌گذاران قدیمی مانند ایلان ماسک گرفته تا آن بچه دبیرستانی شما در فیس‌بوک.

بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2022
دیو آبنر، رئیس توسعه جهانی در Gemini، یک صرافی محبوب ارزهای دیجیتال، می‌گوید: از بسیاری جهات، سال 2021 یک «دستیابی به موفقیت» بود. تمرکز و توجه فوق العاده ای به [صنعت کریپتو] معطوف شده است.»


اما این صنعت تنها در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و دائما در حال تکامل است. این بخش بزرگی از این است که چرا هر بالاترین بیت کوین جدید را می توان به راحتی با افت شدید دنبال کرد.


پیش‌بینی اینکه کارها در بلندمدت به کجا می‌روند دشوار است، اما در ماه‌های آینده، کارشناسان مواردی مانند مقررات و پذیرش نهادی پرداخت‌های رمزنگاری را دنبال می‌کنند تا درک بهتری از بازار داشته باشند.


در حالی که پیش‌بینی دقیق غیرممکن است، ما از پنج متخصص در مورد نظر آنها در مورد آینده کریپتو پرسیدیم:

مقررات ارزهای دیجیتال


قانونگذاران در واشنگتن دی سی و در سرتاسر جهان در تلاش هستند تا چگونگی ایجاد قوانین و دستورالعمل هایی را برای ایمن تر کردن ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاران و جذابیت کمتر برای مجرمان سایبری ایجاد کنند، بنابراین منتظر ادامه گفتگو در مورد مقررات ارزهای دیجیتال باشید. مقامات ایالات متحده علاقه خاصی به مقررات استیبل کوین نشان داده اند، به ویژه پس از سقوط اخیر Terra Luna. در ماه مه، بازارهای کریپتو وارد یک سقوط آزاد شدند که باعث شد استیبل کوین‌های TerraUSD (UST) از دلار جدا شود، که به نوبه خود باعث شد که ارز رمزنگاری مرتبط Luna نیز سقوط کند.

در نتیجه، بسیاری از سرمایه گذاران Terra و Luna شاهد از بین رفتن سرمایه گذاری های خود در عرض چند روز بودند. طی چند هفته پس از سقوط Terra، بازار کریپتو دوباره سقوط کرد و چندین شرکت ارزهای دیجیتال اخراج و برداشت را متوقف کردند تا هزینه‌ها را به دلیل شرایط شدید بازار کاهش دهند. برخی از شرکت‌ها مانند Three Arrows Capital و Celsius از آن زمان اعلام ورشکستگی کرده‌اند.


اثر دومینویی که اخیراً به تنظیم‌کننده‌های فدرال مهمات بیشتری داده است تا برای مقررات ارزهای دیجیتال تلاش کنند. مارکوس سوتیریو، تحلیلگر بازار در کارگزار دارایی دیجیتال GlobalBlock می گوید: «پس از رویدادهای فاجعه باری که در چند هفته گذشته در بازار کریپتو رخ داد، واضح است که مقررات سختگیرانه می تواند به زودی اعمال شود. فروپاشی وام دهندگان DeFi می‌تواند دلیلی باشد که تنظیم‌کننده‌ها به دنبال اعمال کنترل‌های شدید بر روی ارزهای دیجیتال بوده‌اند. در حالی که هنوز راه زیادی در پیش است، سال 2022 تاکنون شاهد پیشرفت هایی در زمینه نظارتی بوده است.

جو بایدن در ماه مارس فرمان اجرایی را امضا کرد که در آن از سازمان‌های دولتی خواسته شد تا «توسعه مسئولانه» دارایی‌های دیجیتال، از جمله استیبل کوین‌ها را مطالعه کنند. وزارت خزانه داری ایالات متحده اخیراً اولین چارچوبی را منتشر کرده است که برگرفته از فرمان اجرایی رئیس جمهور بایدن در مورد دارایی های دیجیتال است که نحوه تعامل ایالات متحده با سایر کشورها در رابطه با دارایی های دیجیتال را تشریح می کند.


در سال 2021، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که او “هیچ قصدی” برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده ندارد، در حالی که رئیس کمیسیون امنیت و تبادل، گری جنسلر به طور مداوم در مورد نقش آژانس خود و کمیسیون معاملات آتی کالا در نظارت بر صنعت اظهار نظر کرده است. جنسلر در چندین موقعیت مختلف گفته است که اگر مقررات سختگیرانه‌تر وضع نشود، احتمالاً سرمایه‌گذاران آسیب خواهند دید. علاوه بر این، IRS علاقه آشکاری به این دارد که مطمئن شود سرمایه گذاران می دانند چگونه ارز مجازی را هنگام ثبت مالیات خود گزارش دهند. نظرات پاول و جنسلر با دیدگاه نوظهور دولت بایدن و سایر قانونگذاران ایالات متحده که مقررات بیشتری در مورد ارزهای دیجیتال مورد نیاز است، مطابقت دارد.


جنسلر در مصاحبه اخیر خود گفت: «به طور گسترده‌تر، عموم مردم در حال حاضر از حمایت سرمایه‌گذاران در اطراف این ارائه‌دهندگان خدمات مختلف … صرافی‌ها، پلتفرم‌های وام دهی، و دلال‌ها سود می‌برند. بنابراین، ما در SEC، در حال کار در هر یک از این سه زمینه – مبادلات، وام‌دهی، و دلال‌ها – هستیم و با شرکت‌کنندگان در صنعت در مورد چگونگی رعایت یا اصلاح برخی از این انطباق صحبت می‌کنیم. مانند بسیاری از چیزهای مربوط به ارزهای دیجیتال، مقررات با موانعی همراه است. جفری وانگ، رئیس قاره آمریکا در گروه آمبر، یک شرکت مالی ارز دیجیتال مستقر در کانادا، می‌گوید: «آژانس‌های مختلفی وجود دارند که ممکن است صلاحیت نظارت بر همه چیز را داشته باشند یا نداشته باشند. “و ایالت به ایالت فرق می کند.”
وانگ می‌گوید مقررات شفاف به معنای حذف یک «مسدود مهم برای ارزهای دیجیتال» است، زیرا شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران آمریکایی در حال حاضر بدون دستورالعمل‌های روشن کار می‌کنند.

مقررات جدید چه معنایی برای سرمایه گذاران می تواند داشته باشد

مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال می تواند یک موضوع داغ باشد، اما بسیاری از کارشناسان می گویند که در واقع چیز خوبی برای سرمایه گذاران و صنعت است. مقررات بیشتر می تواند به معنای ثبات بیشتر در بازار کریپتو به شدت نوسان باشد. همچنین این پتانسیل را دارد که از سرمایه گذاران بلندمدت محافظت کند، از فعالیت های کلاهبرداری در اکوسیستم کریپتو جلوگیری کند، و راهنمایی های روشنی را ارائه دهد تا به شرکت ها اجازه دهد تا در اقتصاد کریپتو نوآوری کنند – تا زمانی که تعادل مناسب را ایجاد کند.

بن وایس، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران CoinFlip، یک پلتفرم خرید ارزهای دیجیتال و شبکه خودپرداز ارزهای دیجیتال، می‌گوید: «تنظیمات معقول برای همه یک برد است. این به مردم اعتماد بیشتری نسبت به رمزارزها می‌دهد، اما من فکر می‌کنم این چیزی است که باید برای آن وقت بگذاریم و باید آن را درست انجام دهیم.» اعلامیه های نظارتی همچنین می تواند بر قیمت ارزهای دیجیتال در بازارهای در حال حاضر بی ثبات تأثیر بگذارد. بی ثباتی بازار به همین دلیل است که کارشناسان توصیه می کنند هر گونه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را کمتر از 5 درصد از کل سبد خود نگه دارید و هرگز چیزی را سرمایه گذاری نکنید که با از دست دادن آن مشکلی ندارید.

پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال نهادی

شرکت‌های اصلی در چندین صنعت در سال ۲۰۲۱ به ارزهای دیجیتال و بلاک چین علاقه نشان دادند – و در برخی موارد خودشان روی آن سرمایه‌گذاری کردند. برای مثال، AMC سال گذشته اعلام کرد که پرداخت‌های بیت‌کوین را می‌پذیرد. شرکت‌های فین‌تک مانند پی‌پال و اسکوئر نیز با اجازه دادن به کاربران برای خرید در پلتفرم‌هایشان، روی ارزهای دیجیتال شرط‌بندی می‌کنند. تسلا پرداخت‌های Dogecoin را می‌پذیرد و همچنان در پذیرش پرداخت‌های بیت‌کوین به عقب و جلو می‌رود، اگرچه این شرکت میلیاردها دارایی رمزنگاری را در اختیار دارد. کارشناسان بیشتر و بیشتر از این خرید را پیش بینی می کنند.

آبنر می‌گوید: «ما شاهد حجم عظیمی از توجه بوده‌ایم، و این به رشد صنعت برای مدتی ادامه خواهد داد. برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که شرکت‌های بزرگ‌تر و جهانی می‌توانند این پذیرش را در نیمه دوم سال جاری شروع کنند. ویس می‌گوید: «آنچه که ما به آن نگاه می‌کنیم این است که موسسات درگیر رمزنگاری هستند، خواه آمازون باشد یا بانک‌های بزرگ. خرده‌فروشی بزرگی مانند آمازون می‌تواند «یک واکنش زنجیره‌ای از پذیرفتن آن توسط دیگران ایجاد کند» و «اعتبار زیادی را اضافه کند». در واقع، آمازون اخیراً با به اشتراک گذاشتن یک آگهی شغلی برای “سرآمد محصولات ارز دیجیتال و بلاک چین” شایعاتی را به راه انداخته است که در این راستا حرکت می کند.

پذیرش نهادی بیشتر برای سرمایه گذاران چه معنایی دارد

در حالی که در حال حاضر پرداخت برای چیزها در ارزهای دیجیتال برای اکثر مردم منطقی نیست، خرده فروشان بیشتری که پرداخت را می پذیرند ممکن است این چشم انداز را در آینده تغییر دهند. به احتمال زیاد هنوز راه درازی تا تصمیم مالی هوشمندانه برای خرج کردن بیت کوین برای کالاها یا خدمات فاصله داریم، اما پذیرش بیشتر نهادی می‌تواند موارد استفاده بیشتری را برای کاربران روزمره به همراه داشته باشد و به نوبه خود بر رمزارزها تأثیر بگذارد. قیمت. هیچ چیز تضمین شده نیست، اما اگر ارز دیجیتال را به عنوان یک ذخیره بلندمدت ارزش خریداری کنید، هرچه استفاده از آن در دنیای واقعی بیشتر باشد، احتمال تقاضا و ارزش افزایش می یابد.

چشم انداز آینده بیت کوین

به طور کلی شاخص بیت کوین شاخص خوبی از بازار ارزهای دیجیتال است، زیرا بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است و بقیه بازار تمایل دارد روندهای آن را دنبال کند. قیمت بیت کوین در سال 2021 افزایش شدیدی داشت و نوامبر گذشته با گذشت بیش از 68000 دلار، قیمت بی سابقه دیگری را ایجاد کرد. اما سپس در سال 2022 سقوط کرد. بیت‌کوین و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال در سال جاری در بحبوحه ابهامات کلان اقتصادی که بیشتر ناشی از افزایش تورم، بازار سهام متزلزل، افزایش نرخ‌های بهره و ترس از رکود است، در حال سقوط بوده‌اند.

از نوامبر گذشته بیش از دو سوم ارزش خود را از دست داده است و در هفته های اخیر تا 17500 دلار کاهش یافته است. کارشناسان در مورد اینکه آیا بیت کوین هنوز به کف رسیده است یا خیر، اختلاف نظر دارند. برخی می گویند که در حال حاضر بوده است، در حالی که برخی دیگر می گویند بیت کوین ممکن است تا 10000 دلار در سال 2022 سقوط کند.

اما بیت کوین در بلندمدت چقدر بالا خواهد رفت؟ در حالی که شروع سال سختی برای بیت کوین بود، اما کارشناسان همچنان می گویند که قیمت آن به 100000 دلار خواهد رسید – و این بیشتر به زمان بستگی دارد، نه اگر. به گفته کیانا دانیال، نویسنده کتاب «سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای آدمک ها»، گذشته بیت کوین ممکن است سرنخ هایی را ارائه دهد که در آینده چه انتظاراتی باید داشت. دانیال می‌گوید که از سال 2011، جهش‌های بسیار زیاد و به دنبال آن کاهش قیمت بیت‌کوین وجود داشته است. «چیزی که من از بیت‌کوین انتظار دارم، نوسانات کوتاه‌مدت و رشد بلندمدت است.»

چشم انداز آینده اتریوم


اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ و شناخته شده ترین آلتکوین در بازار است. مانند بیت کوین، می تواند معیار خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال باشد. در شش سال گذشته، ارزش آن به شدت افزایش یافته است – از 0.311 دلار در سال 2015 به حدود 4800 دلار در بالاترین حد خود در اواخر سال گذشته. در حالی که قیمت اتریوم با بالاترین حد خود فاصله دارد، قیمت اتریوم این پتانسیل را دارد که تا پایان سال 2022 به شدت افزایش یابد. کارشناسان می گویند که این عدد می تواند به موفقیت ارتقای عظیم اتریوم بستگی داشته باشد که برای 19 سپتامبر تنظیم شده است. اتریوم در حال انتقال فناوری خود به نسخه ای کم مصرف انرژی است که خودی ها به صورت محاوره ای از آن به عنوان “ادغام” یاد می کنند. این ارتقا همچنین قول می دهد که شبکه را کارآمدتر، سریع تر و ارزان تر کند.
اگر اتریوم با ادغام به وعده های خود عمل کند، کارشناسان می گویند اتر می تواند بار دیگر در سال 2022 قیمت 4000 دلار را بشکند و حتی احتمالاً تا 12000 دلار نیز برسد. سرمایه گذاران به دقت تمام مراحل منتهی به ادغام را زیر نظر دارند و در برخی موارد از رکود فعلی بازار با خرید نزول پیش از آن بهره می برند. به گفته کارشناسان، تنها زمان نشان خواهد داد که آیا قیمت اتریوم به صعود خود ادامه می دهد یا به پایین ترین سطح قبلی خود بازمی گردد. هنری ارسلانیان، رهبر جهانی ارزهای دیجیتال شرکت خدمات حرفه‌ای PwC، می‌گوید: «این سال بسیار مهمی برای اتریوم خواهد بود، نوعی سال ساخت و ساز.


نوسانات قیمت بیت کوین و اتریوم چه معنایی برای سرمایه گذاران دارد


بی ثباتی بیت کوین و اتریوم دلیل بیشتری برای سرمایه گذاران برای انجام یک بازی طولانی مدت است. اگر برای پتانسیل رشد بلندمدت خرید می کنید، پس نگران نوسانات کوتاه مدت نباشید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال خود نگاه نکنید، یا «آن را تنظیم کنید و آن را فراموش نکنید». همانطور که کارشناسان همچنان به ما می گویند هر بار که یک نوسان قیمت وجود دارد – چه بالا و چه پایین – واکنش عاطفی می تواند باعث شود سرمایه گذاران عجولانه عمل کنند و تصمیماتی بگیرند که منجر به ضرر سرمایه گذاری آنها شود.

آینده ارزهای دیجیتال


ما می‌توانیم در مورد ارزشی که ممکن است ارز دیجیتال در ماه‌ها و سال‌های آینده برای سرمایه‌گذاران داشته باشد (و بسیاری از آنها چنین خواهند داشت) حدس و گمان می‌زنیم، اما واقعیت این است که هنوز یک سرمایه‌گذاری جدید و سوداگرانه است، بدون سابقه زیادی که بتوان بر اساس آن پیش‌بینی کرد. مهم نیست که یک متخصص چه فکر می کند یا می گوید، هیچ کس واقعا نمی داند. به همین دلیل مهم است که فقط چیزهایی را سرمایه گذاری کنید که آماده از دست دادن هستید و به سرمایه گذاری های مرسوم تر برای ایجاد ثروت بلندمدت پایبند باشید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا