خودرو

نیسان از تکنولوژی جدید اجتناب از برخورد رونمایی کرد

نیسان به تازگی یک سدان در افق تورنتو را به نمایش گذاشته‌است که با یک نسخه در حال توسعه از ویژگی کمک به محرک ProPilot این شرکت ساخته شده‌است.

جدیدترین سدان نیسان چه امکاناتی دارد؟

آخرین نسخه با استفاده از تشخیص لایدار جهت ایجاد دیدگاه بسیار دقیق از محیط اطراف خودرو در زمان واقعی، برای پشتیبانی از ویژگی‌های اجتناب از تلاقی بسیار بیشتر نسبت به ویژگی‌های فوری ترمز خودکار، اتخاذ می‌شود.

به گزارش سرتکس ،در این نمایش همچنین این سدان در ایالات‌متحده به فروش رفت و از آن به عنوان سنسورهای دوربین و دوربین نیز استفاده شد. اطلاعات حاصل از این حسگرها با هم ترکیب می‌شوند تا یک دیدگاه از محیط را در یک فرآیند به نام “درک حقیقت زمین” ایجاد کنند.

این تکنولوژی چگونه کار میکند؟

با استفاده از این اطلاعات، با استفاده از این اطلاعات، سدان می‌تواند وضعیتی را تشخیص دهد و به طور خودکار عملیات اجتناب از برخورد با سرعت بالا را انجام دهد، از جمله مسیرهای تغییر در صورت لزوم. این خطرات ممکن است شامل یک وسیله نقلیه، فرد و یا حتی لاستیک rolling شده در حال ورود به کوره راه یا مسدود کردن مسیرهای چندگانه و همچنین کند کردن ترافیک از جلو باشد. نیسان این را یک گام کلیدی در راه رفتن به ماشین‌های خود رانندگی می‌بیند.

آینده این تکنولوژی چیست؟

Takao Asami، رئیس تحقیقات و توسعه جهانی نیسان، در بیانیه‌ای گفت: ” ما مطمئن هستیم که فن‌آوری درک حقیقت در حال توسعه کمک قابل‌توجهی به اعتماد مالک، کاهش تصادفات ترافیکی و رانندگی مستقل در آینده خواهد کرد.”

طبق چیزی که در جدیدترین اخبار تکتولوژی خودرو گفنه شده ،نیسان با اتکا به لایدار از دیدگاه آمریکا برای درک حقیقت زمین، متکی است. دیگر شرکت‌هایی که با Luminar کار می‌کنند عبارتند از دایملر کامیون، مرسدس‌بنز و ولوو.

نیسان گفت که انتظار دارد توسعه فن‌آوری واقعیت زمینی خود را تا اواسط این دهه تکمیل کند. این فن‌آوری به زودی پس از آن تاریخ به مدل‌های اولیه تصفیه خواهد شد و تا سال ۲۰۳۰ باید در هر مدل جدیدی در دسترس باشد.

به نقل از  motorauthority ، نسخه موجود نیسان که در showrooms موجود است، یک وسیله نقلیه را قادر می‌سازد تا خود را در یک مسیر تنها در طول رانندگی منظم کنترل کند. همچنین می‌تواند تغییرات مسیر را کنترل کند. در هر دو مورد، راننده باید همه چیز را تحت نظر داشته باشد و هر زمان آماده باشد.

تاکائو آسامی، معاون ارشد رئیس جمهور، گفت: “ما معتقدیم که حدود 30 درصد از سناریوهای تصادفات را می توان با فناوری فعلی کمک رانندگی پوشش داد. از طریق این فناوری خودکار اضطراری، فکر می کنم بتوانیم بیش از 90 درصد از آنها را پوشش دهیم.”

به گفته نیسان، با این فناوری، یک وسیله نقلیه می تواند پس از ترکیب اطلاعات جمع آوری شده توسط حسگر لیدار با عملکرد بالا و همچنین دوربین ها و رادار، موانع را در فاصله 300 متری تشخیص دهد و مانورهای اضطراری مانند تغییر مسیر را انجام دهد.

رقابت بین خودروسازانی که وسایل نقلیه با کمک و فناوری خودران را برای جلوگیری از برخورد توسعه می دهند، تشدید شده است.

رقیب داخلی نیسان هوندا موتور. هوش مصنوعی را برای هشدار به رانندگان در مورد خطرات ترافیکی قریب الوقوع و کمک به آنها در جلوگیری از تصادفات ناشی از خطای انسانی ادغام می کند .

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا