هوش مصنوعی

NLP چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در دنیای امروز، داده یک منبع طبیعی غنی به ارزش یک ثروت در دانش رابطه است. یکی از جدیدترین رویکردها برای درک اطلاعات دقیق‌تر با پردازش زبان طبیعی یا NLP است. این زمینه هوش مصنوعی شامل تجزیه و تحلیل گفتار و متن انسانی برای استنباط معنا از آن است.

می کل دلوینگ (کل دلوینگ (Delving)به NLP مربوط است – مقدار زیادی از آن. کسب و کارها و پژوهشگران از آن برای کسب شناخت در مورد نحوه تعامل آن‌ها با چشم اندازه‌ای و مشتریان خود استفاده می‌کنند.

Expert.ai یک پلت فرم هوش مصنوعی نوآورانه برای درک زبان ایجاد کرد. رویکرد منحصر به فرد آن به زبان طبیعی ترکیبی، درک نمادین انسان مانند درک مفهومی و یادگیری ماشین است. هدف استخراج دانش و شناخت مفید از داده‌های unstructured جهت بهبود تصمیم‌گیری است.

به گزارش سرتکس ،شرکت قبل از اینکه به کلیشه تبدیل شود در یک گاراژ کار کرده‌است. امروزه این شرکت یک شرکت تجارت جهانی است (EXAI: IM)با دفاتری در اروپا و آمریکای شمالی.

ماموریت آن کمک به شرکت‌های جهانی و ادارات دولتی است که زبان را به داده‌ها تبدیل کنند. چرا؟ پاسخ ساده، تحلیل اسناد پیچیده، درک خطرات بازار و فرصت‌های بازار، و تسریع اتوماسیون فرآیند هوشمند برای بهبود تصمیم‌گیری است.

این ممکن است ساده به نظر برسد. لوکا Scagliarini، افسر ارشد محصول در Expert.ai، خاطرنشان کرد که این کار باعث می‌شود که هوش مصنوعی انجام شود و کاره‌ای بیشتری انجام دهد.

” از میان تمام چالش‌های هوش مصنوعی، درک زبان طبیعی یکی از سخت‌ترین چالش‌ها است. او به TechNewsWorld گفت که در حالی که اغلب راه‌حل‌های ممکن است به سرعت حجم عظیمی از داده‌های ساختار یافته را خرد کنند، انبوه معانی و نکات ظریف در زبان یک موضوع متفاوت است.”

تجربه استفاده از یک پلتفرم هوش مصنوعی خاص

توسعه دهندگان متخصص براساس پلت فرم NLP بر روی تجربه گسترده شرکت در به‌کارگیری صدها راه‌حل درک زبان طبیعی (NLU)قرار دارند. It پیشنهاد می‌کند که فن‌آوری اختصاصی توسعه دهندگان را کاهش داده و محبوب‌ترین الگوریتم های ML را ادغام می‌کند تا یک رویکرد ترکیبی منحصر به فرد برای NLU ارایه دهد.

اصل راهنما در ورای رشد آن، ایجاد راه‌حل‌های انصارالاسلام یا برنامه‌های کاربردی مبتنی بر NLU بود. با این حال، به همان اندازه مهم، آن‌ها سکو را برای سهولت استفاده توسط کسانی طراحی کردند که در مورد متخصصان موضوع هوش مصنوعی نیستند.

او گفت: ” ما با ایجاد تعامل کاربر با پلت فرم خود برای افراد در سراسر یک سازمان، قادر به کمک به مشتریان برای عملیات تجاری خود، تسریع و سنجش قابلیت‌های علم اطلاعات است و راه را برای پذیرش هوش مصنوعی هموار می‌کند.”

وی ادامه داد که هیچ پایگاه آماده، هدف محور برای NLP و NLU وجود ندارد که روند کار کامل را پوشش می‌دهد. این شامل طراحی، توسعه، آزمایش و استقرار یک راه‌حل NLP در تولید می‌شود.

” ما همچنین یک مجموعه ترکیبی از تکنیک‌ها را برای گرد هم آوردن بهترین تکنیک‌های هوش مصنوعی از تمام جهان فراهم می‌کنیم. Expert.ai می‌توانند بر روی الگوریتم های ML کار کنند و از نمادین برای درک زبان به عنوان افراد استفاده کنند. او گفت: ” ما تنها سکویی هستیم که ثابت شده‌است همه این کارها را انجام داده و در سطحی انجام می‌دهیم که شرکت‌ها به آن نیاز دارند.”

پیشنهاد میکنیم مقاله : خطرات هوش مصنوعی در آینده چیست؟ را نیز مطالعه فرمایید.

از ویژگی های بارز هوش مصنوعی،شفافیت آن است!

این سکو همچنین بر بزرگ‌ترین مانع پیشرفت هوش مصنوعی غلبه می‌کند. این یک سناریوی جعبه سیاه است که در ام آل ام مشترک است.

گام‌هایی که برای حل این مشکل استفاده می‌شوند مبهم و غیر شفاف هستند. در نتیجه، هیچ بینشی نسبت به چگونگی عملکرد آن یا آنچه بین هر ورودی و خروجی رخ می‌دهد وجود ندارد.

او گفت: ” این امر نتایجی را تولید می‌کند که همیشه نمی‌تواند برای کاربران عادی توضیح داده شود و اگر مشتریان احساس کنند که با آن‌ها ناعادلانه رفتار می‌شود، مشکل‌ساز است.”

استفاده Expert.ai از انصارالاسلام از رویکرد مبتنی بر مقررات استفاده می‌کند و به طور منحصر به فرد پلت فرم را قادر می‌سازد که قابلیت دید کامل را در هر مدل ارایه‌شده فراهم کند. با این شفافیت، کاربران می‌توانند به سرعت خطاهای موجود در داده‌ها یا الگوریتم را تشخیص دهند و قوانین جدیدی برای اصلاح آن‌ها ایجاد کنند.

این رویکرد پروژه‌های هوش مصنوعی و هزینه‌های کم‌تر را تقویت می‌کند. همچنین میزان داده‌های مورد نیاز برای آموزش سیستم و خطرات موجود در جمع‌آوری داده‌ها را با تابیدن یک نور بر نحوه استفاده از آن کاهش می‌دهد. این می‌تواند با مشتریان یا هر پایگاه دیگر کاربر، اشتراک گذاشته شود.

تکنولوژی Deciphering NLP برای کسب ‌وکار

زبان برای تمام جنبه‌های فعالیت شرکت ضروری است. اهرم بندی هوش مصنوعی برای سنجش توانایی استفاده از داده‌های پنهان در زبان یک عامل مهم موفقیت است.

TechNewsWorld از Scagliarini خواست تا پردازش زبان طبیعی را به عنوان یک جز حیاتی کسب‌وکار مدرن و تکنولوژی پشت سر آنچه که Expert.ai انجام می‌دهد پردازش کند.

سکوی NLP ” چه کار می‌کند؟

به نقل از technewsworld ،لوکا Scagliarini: پلت فرم ما برای درک زبان، ابزارهای ساده و قدرتمند با یک رویکرد ترکیبی تایید شده هوش مصنوعی است. این ترکیب یادگیری ماشین و ماشین را برای حل مشکلات دنیای واقعی ترکیب می‌کند.

قابلیت‌های زبان طبیعی مبتنی بر هوش مصنوعی ما در طیف وسیعی از صنایع از جمله بیمه، بانکداری و امور مالی، انتشار، رسانه و دفاع، خدمت به مشتریان مانند AXA XL، گروه بیمه زوریخ، Generali Press، بی ان پی پی، Rabobank، Gannett و EBSCO مستقر شده‌اند.

داده کاوی چگونه برای دیگر دسته‌های کسب‌وکار مفید خواهد بود؟

Scagliarini: در تولید، کاهش ریسک سومین حزبی می‌تواند شامل بررسی از طریق میلیونها مقاله، پست، و اطلاعات پایش رسانه‌های اجتماعی برای “سیگنال‌های ضعیف” مانند روش‌های سوال‌برانگیز توسط یک تامین‌کننده باشد. این باعث می‌شود که یک شرکت گام‌هایی را برای بهبود عملیات و حفظ آبروی آن‌ها بردارد.

یک خرده‌فروش همچنین می‌تواند رویکرد ما را برای افزایش تجزیه و تحلیل به ارتباطات مشتری اعمال کند. خرده فروشان می‌توانند از طریق ایمیل، وب سایت‌های ارتباط جمعی و یا a یاد بگیرند. درعوض، این مساله یک درک بلادرنگ از رفتار خرید، محصولات و رونده‌ای نوظهور به دست می‌آورد.

موارد استفاده معمول برای هوش مصنوعی Expert.ai چیست؟

Scagliarini: سه منطقه اصلی به ویژه به شرکت‌ها کمک می‌کنند.

اتوماسیون پروسه هوشمند اطلاعات زبان بدون ساختار را از همه انواع اسناد می‌کشد و اتوماسیون یک آرایه از کارها را ممکن می‌سازد. اکتشاف دانش اطلاعات را به سرعت استخراج می‌کند تا از تصمیم‌گیری قوی‌تر و سریع‌تر حمایت کند. تجزیه و تحلیل متن پیشرفته، توانایی‌ها و قابلیت‌های ما را در هر جریان اطلاعات مورد استفاده قرار می‌دهد که برای ارایه بینش در چیزهایی مانند رفتار مشتری و رونده‌ای در حال ظهور ساختار نیافته است.

ما می‌توانیم به شرکت‌های بیمه کنندگان کمک کنیم که از طریق اتوماسیون فرآیندهای آنلاین را ساده و موثر کنند. موسسات مالی از این فن‌آوری برای شناسایی کلاهبرداری استفاده می‌کنند. ناشران از قابلیت‌های اکتشاف دانش برای غنی‌سازی محتوی، استخراج داده‌ها و طبقه‌بندی استفاده می‌کنند. برنامه‌های کاربردی بی‌پایان هستند.

مزیت‌های این سکو چیست؟

Scagliarini: تجارت قدرت زبانی. این امر باعث می‌شود که فرآیندها، ارتباطات داخلی و خارجی، قابلیت دید در بازارهای هدف و بیشتر را ایجاد کنند.

این پلت فرم درک عمیقی از زبان – از اسناد پیچیده (به عنوان مثال، قراردادها، ایمیل‌ها، گزارش‌ها و غیره)را به پیام‌های رسانه‌ای اجتماعی – تبدیل می‌کند – آن را به دانش و بینش تبدیل می‌کند. این امر مستلزم تصمیمات سریع‌تر و بهتر بدون تمام کاره‌ای دستی، وقت گیر، و هزینه‌بر است.

این روش برای حمایت از چالش‌های بسیار چالش برانگیز زبان و برای افرادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، ساخته شده‌است. این پلت فرم زبان پنهان یک شرکت را برای راه‌اندازی هر فرآیند یا برنامه‌ای که بر داده‌های زبان تکیه دارد، آشکار می‌کند. این کار با یک رویکرد ترکیبی انجام می‌شود که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بهترین دنیای هوش مصنوعی را مهار کنند و آن را به شیوه‌ای منحصر به فرد برای مزیت رقابتی اضافی بکار گیرند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا