هوش مصنوعی

5 مزیت برتر هوش مصنوعی

راه های بسیار زیادی هست که هوش مصنوعی زندگی روزمره ما را بهبود می بخشد.هوش مصنوعی دنیا را تغییر می دهد. از آسان‌تر کردن زندگی روزمره با توصیه‌های جستجوی آنلاین، دستیارهای صوتی و ورود به سیستم تشخیص چهره گرفته تا تسهیل پیشرفت‌ها در مراقبت‌های بهداشتی، شناسایی بیماری‌های همه‌گیر و کمک به کاهش گرسنگی، همه و همه در سیطره هوش مصنوعی که یک فناوری به معنی واقعی کلمه متحول کننده با تأثیرات گسترده است. در اینجا پنج راه برای اثبات ارزش خود و پنج مزیت هوش مصنوعی آورده ایم.

شاید بهتر است بدانید:هوش مصنوعی چیست؟

اهمیت هوش مصنوعی

مزیت هوش مصنوعی بر جامعه تا کنون تا حد زیادی بالفعل ونشان داده شده است و کمک هایش زندگی را برای انسان آسان کرده است، از توانایی ذخیره و تجزیه و تحلیل داده ها در صنایع مختلف تا بهبود روال معمول خود با دستیارهای مجازی و خانگی.

در آینده، مطمئناً مزایای هوش مصنوعی بیشتر از جنبه های منفی آن خواهد بود. هوش مصنوعی به گونه‌ای توسعه می‌یابد که کارهایی را که انسان‌ها در حال حاضر انجام می‌دهند تقویت می‌کند و آن را به روش‌های مختلف آسان‌تر یا مؤثرتر می‌کند.

تا کنون، بزرگترین مزیت هوش مصنوعی این است که در انجام برخی از طاقت‌فرساترین و زمان‌برترین وظایف در بسیاری از صنایع، تا کارهای خلاقانه‌تر، ارزشمندتر و تخیلی‌تر انسان‌ها را آزاد می‌کند که ما ترجیح می دهیم آن ها به جای ما آن را انجام دهند.

در اینجا نگاهی دقیق‌تر به برخی از مزایای برتر هوش مصنوعی و دلایلی که می‌توانیم به خاطر توانایی‌های فراوان آن قدردان باشیم، برایتان آماده کردیم.

1. پیشرفت های عمده در مراقبت های بهداشتی را تسهیل می کند

وقتی به مراقبت های بهداشتی در سال 2020 نگاه می کنیم، مدیریت COVID-19 تمرکز اصلی بوده است – و هوش مصنوعی در کنار ما با همه گیری وشیوع بیماری مبارزه کرده و نقش مهمی داشته است. با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین، هوش مصنوعی می‌تواند داده‌ها را از منابع مختلف به ظاهر جدا مانند گزارش‌های خبری، اطلاعات خطوط هوایی و داده‌های مراقبت‌های بهداشتی بگیرد و نقاط را به هم متصل کند تا بینش معناداری ایجاد کند که می‌توانیم استفاده کنیم. در رابطه با کووید-19، هوش مصنوعی به ما کمک کرد تا پیش‌بینی کنیم که گسترش بیشتر چگونه خواهد بود، و توسعه آن را در سراسر جهان ردیابی کرد.

یک مشکل بزرگ در مورد COVID-19 فشاری است که تعداد زیادی از موارد بر روی متخصصان مراقبت های بهداشتی که قبلاً بیش از حد کار کرده بودند وارد می کرد. هوش مصنوعی با مراقبت از جمع‌آوری و بایگانی معمول داده‌ها، آزاد کردن زمان برای سایر فعالیت‌های با ارزش‌تر، توانست تا حدودی این بار را کاهش دهد. هوش مصنوعی امکان غربالگری بدون تماس موارد COVID-19 را فراهم می‌کند و به ساده‌تر و دقیق‌تر شدن تشخیص‌های مجازی کمک می‌کند.

مزایا و کاربردهای فوق برای مراقبت های بهداشتی فراتر از COVID-19 اعمال می شود. در سراسر حوزه مراقبت‌های بهداشتی، هوش مصنوعی به پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند تا بر اساس حجم زیادی از داده‌هایی که در حال حاضر وجود دارد، تشخیص‌های بهتر و تصمیم‌گیری سریع‌تر در مورد یک دوره درمانی انجام دهند. هوش مصنوعی به پزشکان اجازه می‌دهد تا داروهای مؤثری را که ممکن است نادیده گرفته شده‌اند، مشخص کنند و می‌توانند افراد در معرض خطر را قبل از هر انسانی شناسایی کنند.

در سالی که ما در حال اجرای یک مبارزه ماراتن علیه بیماری است که در سراسر جهان گسترش یافته است، همراه با تلاش برای کنار آمدن با حجم عادی موارد بالینی، این مهم ثابت شده است.

2. هوش مصنوعی 24/7 در دسترس است

اگر تا به حال نیاز به پاسخ فوری از بخش خدمات مشتری در ساعت 2 بامداد داشته اید، احتمالاً پس از در دسترس بودن 24 ساعته هوش مصنوعی قدردانی کنید. با پیشرفت فناوری و توسعه ربات‌های چت بصری‌ توسط شرکت‌ها، هوش مصنوعی به یک راه‌حل واقعی برای مشکلات خدمات مشتری در هر ساعت از روز تبدیل خواهد شد. علاوه بر این که همیشه در دسترس است، هوش مصنوعی در انجام چند کار بسیار خوب است و می‌تواند چندین درخواست را به طور همزمان مدیریت کند، که به ویژه برای تیم‌های خدمات مشتری در زمان‌های تماس با حجم بالا از سال، مانند تعطیلات، عالی است.

در دنیای تولید یا در سایر مشاغل سخت‌گیرانه فیزیکی، هوش مصنوعی و روباتیک می‌توانند 24/7 بدون نیاز به دوره‌های استراحت روزانه یا مرخصی منظمی که انسان انجام می‌دهند، کار کنند و بهره‌وری را افزایش دهند.

نکته اصلی این است که هوش مصنوعی زمانی در کنار شما خواهد بود که به معنای واقعی کلمه، هیچ کس دیگری نباشد.

3. زندگی روزمره را آسان تر و ایمن تر می کند

از خانه‌های هوشمند گرفته تا دستیارهای مجازی مانند سیری و الکسا گرفته تا GPS، هوش مصنوعی برای انجام کارهای روزمره به ما کمک می‌کند. این زندگی ما را از راه هایی که قبلاً بدیهی می دانیم آسان تر می کند.

وقتی صحبت از ارائه توصیه های سفارشی که واقعاً متناسب با نیازهای فردی باشد، هوش مصنوعی هوشمندتر می شود. از پیشنهادهای فیلم، غذا و موسیقی گرفته تا محصولات پیشنهادی در وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند تا بفهمیم چه می‌خواهیم – گاهی قبل از اینکه حتی بدانیم چیست. آن لیست پخش پیشنهادی در Spotify را که کاملاً دوست دارید؟ می توانید از هوش مصنوعی برای آن تشکر کنید. هوش مصنوعی حتی با تطبیق ما با مناسب ترین شرکا از طریق برنامه های دوستیابی به ما در زندگی عاشقانه کمک می کند.

هوش مصنوعی همچنین به آسان‌تر کردن زندگی به معنای واقعی کلمه در زمانی که برای تولید هوشمند، کارهای بسیار کار فشرده و اقدامات خطرناک مانند پخش بمب یا استخراج استفاده می‌شود، کمک می‌کند. همه این زمینه ها تحت تأثیر محدودیت های انسانی هستند و روباتیک با استفاده از هوش مصنوعی و مزیت هوش مصنوعی، این محدودیت ها را پشت سر می گذارد.

از دنیوی گرفته تا خارق العاده، هوش مصنوعی زندگی ما را آسان تر، ایمن تر و لذت بخش تر می کند.

4. پیامدهای خطای انسانی را کاهش می دهد

آیا تا به حال در یک طوفان باران گرفتار شده اید که هوا یک روز آفتابی زیبا را پیش بینی می کند؟ در یک سطح جدی تر، دیدن عواقب یک مسیر طوفانی که به اشتباه پیش بینی شده است چگونه است؟

به همان اندازه که ما دوست نداریم اعتراف کنیم، انسان ها در هر موقعیت مختلف از پیش بینی آب و هوا، نادیده گرفتن یک مجموعه داده کلیدی یا تفسیر نادرست نتایج یک مطالعه اشتباه می کنند. اجازه دادن به هوش مصنوعی و اتوماسیون انجام وظایف و تجزیه و تحلیل داده ها می تواند خطای انسانی را کاهش یا حتی حذف کند. این یکی از مزایای اصلی هوش مصنوعی است، زیرا مانند ما اشتباه نمی کند.

هوش مصنوعی همچنین در برابر عواملی که بر عملکرد انسان تأثیر می گذارد مانند استرس و خستگی مصون است. این منجر به بهره وری بالاتر، کار کارآمدتر و افزایش ایمنی در سراسر صفحه می شود. این می تواند به انسان در تصمیم گیری آگاهانه تر در موقعیت های پر استرس کمک کند اما گاهاً مشاهده می شود که دچار خطا نیز هست اما نسبت به خطای انسانی درصدش کمتر است.

در صنعت خودرو، هوش مصنوعی در حال حاضر تأثیر زیادی دارد. با اجازه دادن به رانندگان برای دسترسی به کنترل ها از طریق دستورات صوتی، حواس رانندگان کمتر پرت می شود و احتمال تصادف کمتر می شود. در همین حال، وسایل نقلیه خودران مجهز به هوش مصنوعی از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای تشخیص رانندگی پرت، خواب آلودگی، عقب‌نشینی، شتاب یا ترمز شدید، استفاده از تلفن همراه یا سیگار و تصادف استفاده می‌کنند که بلافاصله به رانندگان هشدار می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا رفتار را با صدای بلند اصلاح کنند.

کاهش پیامدهای خطای انسانی در واقع دانش انسان را افزایش می دهد – و آن را قدرتمندتر می کند.

5. زمان ما را به ما باز می‌گرداند

به عنوان آخرین مزیت هوش مصنوعی این که اتوماسیون مجهز به هوش مصنوعی زمان ما را به انسان ها باز می گرداند. وظایفی که در تنظیمات مختلف خودکار می شوند: خرده فروشی، خدمات مشتری، مراقبت های بهداشتی و موارد دیگر برای نیاز به ساعت ها کار دستی استفاده می شوند. با توجه به وظایف تکراری توسط هوش مصنوعی، ما می‌توانیم روی بخش‌های با ارزش یک پروژه تمرکز کنیم – آن‌هایی که نیاز به لمس انسان دارند.

به طور متوسط ​​در یک ماه چقدر زمان در ترافیک می گذرانید؟ برخی از شهرها استفاده از هوش مصنوعی را برای کمک به مدیریت ترافیک، استفاده از فناوری برای تجزیه و تحلیل داده‌های موجود و ایجاد یک سیستم کارآمدتر، با در نظر گرفتن تصادفات اتومبیل، شرایط آب و هوایی و کمک به اطمینان از همگام‌سازی چراغ‌های راهنمایی آغاز کرده‌اند. با نگاهی بیشتر به آینده، وسایل نقلیه خودران ممکن است راهی نهایی باشد که هوش مصنوعی به ما کمک می کند تا زمانی را به جاده برگردانیم، شرایط رانندگی ایمن تر، ترافیک کمتر و توانایی استراحت در رفت و آمد را تضمین کنیم.

درخشش هوش مصنوعی ترکیب خلاقیت انسان ها با کارایی فناوری است. روش های بی نهایتی وجود دارد که هوش مصنوعی می تواند به ما کمک کند تا دنیای ما را به مکانی امن تر، سالم تر و لذت بخش تر تبدیل کند.

اگر می توانید آن را رویا کنید، هوش مصنوعی می تواند آن را انجام دهد، چیزی که ما باید واقعاً برای آن بسیار سپاسگزار باشیم. شاید جالب باشد بدانید هوش مصنوعی اضطراب و افسردگی را از روی صدا تشخیص میدهد.

‫5/5 ‫(1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا