هوش مصنوعی

الگوریتم پیش بینی وقوع جرم هوش مصنوعی

یک الگوریتم هوش مصنوعی قادر است وقوع جرم را از یک هفته قبل از آن پیش‌بینی نماید. این الگوریتم توسط دانشگاه شیکاگو طراحی شده و گفته می‌شود دقتی 90 درصدی دارد.

به گزارش سرتکس ،اداره پلیس شیکاگو پیش از این در سال ۲۰۱۲ با کمک برخی از محققان دانشگاهی مدل جرم و خطر قربانی شدن را اجرا کرد. این مدل از عواملی مانند سن و سابقه دستگیری برای تهیه لیستی از مهاجمان و قربانیان آن‌ها استفاده می‌کرد. این طرح حتی امتیازی را به افراد فهرست شده اختصاص داد تا به آژانس‌های مجری قانون برای ردیابی عامل پیش‌بینی شده و همچنین قربانی آن‌ها کمک کنند. همانطور که تحقیقات بعدا نشان داد، تقریبا نیمی از مجرمان مظنون در لیست هرگز به اتهام حمل غیرقانونی اسلحه یا جرایم جدی متهم نشده بودند.

اگلوریتم جدید چگونه کار میکند؟

اکنون یک الگوریتم کامپیوتری جدید می تواند جنایت را در یک شهر بزرگ نزدیک شما پیش بینی کند. بر اساس مطالعه ای که در Nature Human Behavior منتشر شده است، این الگوریتم که توسط دانشمندان علوم اجتماعی در دانشگاه شیکاگو فرموله شده است و 90 درصد دقت را به نمایش می گذارد، شهرها را به کاشی های 1000 فوت مربعی تقسیم می کند. محققان از داده‌های تاریخی در مورد جنایات خشونت‌آمیز و جرایم اموال شیکاگو برای آزمایش این مدل استفاده کردند، که با شناسایی الگوها در طول زمان در این مناطق کاشی‌کاری‌شده سعی می‌کند رویدادهای آینده را پیش‌بینی کند. این مطالعه نشان داد که با استفاده از داده های سایر شهرهای بزرگ، از جمله آتلانتا، لس آنجلس و فیلادلفیا، به همان خوبی عمل کرد.

طبق جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ،محققان همچنین داده‌هایی از هفت شهر دیگر کشور آمریکا را با این الگوریتم مورد بررسی قرار داده‌اند. یکی از حاضران در این تحقیق، توضیحاتی درباره آن ارائه داده است؛

ما یک شبیه‌سازی از محیط شهری درست کرده‌ و آن را با داده‌هایی از جرم و خشونت در گذشته تغذیه کرده‌ایم. الگوریتم توانسته با این داده‌ها، آنچه در آینده اتفاق خواهد افتاد را پیش‌بینی نماید. البته محدودیت‌هایی وجود دارند ولی الگوریتم بسیار خوب کار می‌کند.

با استفاده از این الگوریتم می‌توان چگونگی افزایش وقوع جرم در یک منطقه را بررسی کرد و تاثیرات افزایش حضور ماموران امنیتی در یک محیط را مورد مطالعه قرار داد.

در طراحی الگوریتم از طبقه‌بندی معمول شهری به محله‌های مختلف چشم‌پوشی شده و شهر به قسمت‌هایی به طول 305 متر تقسیم شده است.

مدل‌های تیم تحقیقاتی دانشگاه شیکاگو نشان می‌دهند که وقوع جرم در مناطق با درآمد بالاتر، به دستگیری بیشتری در مقایسه با مناطق فقیر ختم شده است.

این یعنی منابع پلیس به جای حضور و خرج در مناطقی با پتانسیل مالی و اجتماعی برای وقوع جرم، در مناطق پولدارتر متمرکز هستند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا